PL: a Man. United kétgólos hátrányból nyert a Soton ellen

K. T. I.K. T. I.
2020.11.29. 17:02
Cavani lett a United hőse (Fotó: AFP)
A csereként beálló Edinson Cavani ellopta a show-t a remek első 45 percet produkáló James Ward-Prowse-tól a Southampton és a Manchester United bajnokiján. Ami a házigazdára nézve még bosszantóbb: az uruguayi támadó 93. percben szerzett góljával a pontszerzéstől is megfosztotta a Sotont.

Az első félidőben James Ward-Prowse volt a meccs főszereplője, előbb Jan Bednarek fejesénél adott gólpasszt, majd a 33. percben szabadrúgásból maga is bevette David de Gea kapuját – ezzel bő fél óra után kétgólos előnybe került az idény egyik meglepetéscsapatának számító házigazda (2–0).

A Soton középpályása a legutóbbi hét meccsén már a hatodik gólpasszát jegyezte, ami pedig a szabadrúgást illeti, karrierje kilencedik közvetlen, pontrúgásból elért gólja volt, ezzel a PL-érában beérte Frank Lampardot, és már csak David Beckham előzi meg az örökranglistán (18).

A szünetben a három kapujára tartó labdából két gólt kapó De Geát lecserélte Ole Gunnar Solskjaer, a helyén Dean Henderson kapta meg a várva-várt lehetőséget egy bajnokin... Kérdés, hogy egy sérülés szólt-e közbe, vagy a norvég menedzser ezzel próbálta meg felrázni a csapatot. Mindenesetre a vendégek érezhetően összekapták magukat, és koncentráltabbak lettek a folytatásra.

A második félidőben a United jóval többet birtokolta a labdát, mint az elsőben (ezzel együtt az elsőben is Solskjaer csapata alakított több helyzetet), Bruno Fernandes pedig a 60. percben szépített is (2–1).

Az MU főhőse azonban ezúttal nem a portugál középpályás, hanem a csereként beálló uruguayi veterán, Edinson Cavani lett: már az asszisztot is ő adta, majd pedig a 74. percben fejjel egyenlített is. A 93. percben ismét Cavani – és ismét fejjel – talált a kapuba, ezzel a United megfordította a meccset! 2–3

Cavani ezzel olyat tett, amit 1999 óta senki a Unitedben: csereként beállva három gólban is főszerepet vállalt. Legutóbb ez bizonyos Ole Gunnar Solskjaernak sikerült. Már a két góllal is 18 éve nem látott statisztikai sikert ért el az uruguayi, akkor a Charlton ellen Ruud van Nistelrooy vált be csereként hasonlóan jól.