PL: a Man. City a bajnoki cím, a Fulham a kiesés felé tett újabb lépést

2019.03.30. 15:27
Sergio Agüero a 19. gólja előtt kiosztotta a hetedik gólpasszát a PL mostani idényében (Fotó: AFP)
A Manchester City 2–0-s győzelmet aratott a bennmaradástól újabb lépéssel távolabb kerülő Fulham vendégeként a Premier League 32. fordulójának nyitó mérkőzésén, ezzel ismét élre állt a tabellán.

Pep Guardiola csapata az első perctől kezdve nagy kedvvel futballozott, aminek hamar meg is lett az eredménye: az ötödik percben Bernardo Silva átlövésével megszerezte a vezetést a bajnokaspiráns (0–1).

A portugál válogatott középpályás ebben az idényben minden tétmeccset figyelembe véve a 11. gólját jegyezte, ezzel beállította az egyéni szezoncsúcsát, míg a Manchester Cityben sorozatban a harmadik mérkőzésén talált be.

A Fulham a folytatásban sem tudott különösebb ellenállást tanúsítani, idő kérdése volt, hogy a vendégek mikor lövik meg a második góljukat. Erre a 27. percig kellett várni, ekkor Bernardo Silva passzolt Agüeróhoz, aki betört a tizenhatoson belülre, majd Sergio Rico válla felett a jobb felső sarokba emelte a labdát. 0–2

Az argentin támadó (19) előnye két találat a góllövőlista élén Mohamed Szalah, Pierre-Emerick Aubameyang, Harry Kane és Sadio Mané előtt (17-17). A Fulham sorozatban a 12. bajnoki mérkőzésén kapott legalább két gólt, ami a legrosszabb széria az angol első osztályban 1977 óta.

A Manchester City fölényéről sokat elárul, hogy már csak percek voltak hátra az első félidőből, amikor a Squawka Football nevű oldalt kiírta a Twitter-csatornájára, hogy a vendégcsapat mezőnyjátékosai közül már csak a jobbhátvéd, Kyle Walker nem vette célba a londoni kaput…

Másik árulkodó adat a Fulham védekezéséről: a fővárosiak ebben a bajnoki idényben 32 meccsen 72 gólt kaptak. Nemhogy 70-et, de még 60-at sem kapott más csapat a Premier League mostani szezonjában.

Sterlingék a második félidőben már nem szaggatták szét az istrángot, magabiztos előnyük tudatában és a közelgő feladatokat szem elé helyezve visszavettek a tempóból, és a Fulham nem kényszerítette rá őket, hogy ismét magasabb sebességi fokozatba kapcsoljanak.

A City sorozatbeli hetedik győzelmével ismét átvette a vezetést a PL tabelláján a Liverpooltól.

A Fulhamnek pedig 13 pontos hátrányt kellene ledolgoznia a hátralévő hat meccsén ahhoz, hogy bent maradjon…