PL: a Liverpool kiütötte az Arsenalt, 9 ponttal megugrott

2018.12.29. 20:25
A 2018-as esztendő utolsó fordulóját rendezik meg szombaton és vasárnap az angol labdarúgó Premier League-ben: a 20. forduló slágermérkőzése a listavezető Liverpool és az 5. helyen álló Arsenal összecsapása volt az Anfielden. Bár a londoniak hamar vezetést szereztek, a Liverpool lehengerlő játékkal fordított, már az első félidő után 4–1-es előnyben volt, és végül 5–1-re nyerte meg az összecsapást. A Tottenham Hotspur vereségét kihasználó Liverpool immár kilencpontos előnnyel vezeti a tabellát – igaz, a Manchester City csak vasárnap játszik.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT OLVASHATJA EL!A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT OLVASHATJA EL!

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Liverpool–Arsenal 5–1 (Firmino 14., 16., 65. – a harmadikat 11-esből, Mané 32., Szalah 45+2. – 11-esből, ill. Maitland-Niles 11.)
KORÁBBAN
Brighton & Hove Albion–Everton 1–0
(Locadia 59.)
Fulham–Huddersfield Town 1–0
(Mitrovics 91.)
Leicester City–Cardiff City 0–1(Camarasa 92.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1–3(Kane 22., ill. Boly 72., Jiménez 82., Hélder Costa 87.)
Watford–Newcastle United 1–1(Doucouré 82., ill. Rondón 29.)

1. Liverpool 20 17 3 48–8 +40 54
2. Tottenham 20 15 5 43–21 +22 45
3. Manchester City 19 14 2 3 51–15 +36 44
4. Chelsea 19 12 4 3 37–16 +21 40
5. Arsenal 20 11 5 4 42–30 +12 38
6. Manchester United 19 9 5 5 37–31 +6 32
7. Wolverhampton 20 8 5 7 23–23 0 29