PL: a Leicester és a Man. City is hozta a kötelezőt idegenben

K. T. I.K. T. I.
2021.02.03. 22:32
Raheem Sterling góllal ünnepelte 400. profi meccsét (Fotó: AFP)
A Manchester City a Burnley, a Leicester City a Fulham otthonában nyert 2–0-ra az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában. Az Everton a Leeds United, a West Ham az Aston Villa pályáján tudott győzni.

A Manchester City az utóbbi hét találkozójából hetet megnyert a Burnley ellen, ezeken a mérkőzéseken gólt is csak egyet kapott, míg 28-szor köszönt be az ellenfél kapujába. A tabellán elfoglalt pozíciók, no meg Pep Guardiola csapatának 2021-ben mutatott formája ismét a City sikerét vetítették előre.

A vendégcsapat érvényesítette is a papírformát, Gabriel Jesus már a 3. percben megszerezte a vezetést, majd a 400. tétmeccsét játszó Raheem Sterling is beköszönt, gyakorlatilag szűk 40 perc alatt biztosítva is a sikert a kapura alig-alig veszélyes házigazda ellen (0–2). A manchesteri együttes zsinórban a 13. tétmeccsét húzta be.

A Leicester a kieső helyen tanyázó Fulham otthonába látogatott – továbbra is nélkülözve a sérüléssel bajlódó Jamie Vardyt. A City házi gólkirálya hiányában sem jött zavarba, a Vardy-helyettes Kelechi Iheanacho a 17. percben szerzett vezetést a vendégeknek, majd az első félidő végén James Justin duplázta meg a különbséget (0–2).A Leicester innen már nem engedte ki a kezéből a három pontot.

A nap harmadik 2–0-s idegenbeli sikerét az Everton hozhatta volna össze, ám Gylfi Sigurdsson és Dominic Calvert-Lewin első félidőben született góljára a Leeds brazilja, Raphinha a második játékrészben válaszolni tudott (1–2). Igaz, a pontmentés így sem jött össze a házigazdának.

A Manchester Unitedtól kölcsönvett Jesse Lingard duplázott élete első West Ham-színekben lejátszott meccsén, az áldozat az Aston Villa volt, amely hazai pályán 3–1-re kapott ki a londoniaktól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Burnley–Manchester City 0–2
(Jesus 3., Sterling 38.)
Fulham–Leicester City 0–2 (Iheanacho 17., Justin 44.)
Leeds United–Everton 1–2 (Raphinha 48., ill. G. Sigurdsson 9., Calvert-Lewin 41.)
Aston Villa–West Ham 1–3 (Watkins 81., ill. Soucek 51., Lingard 56., 83.)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 0–1 (Alzate 56.)

1. Manchester City 21 14 5 2 39–13 +26 47
2. Manchester United 22 13 5 4 46–27 +19 44
3. Leicester City 22 13 3 6 39–25 +14 42
4. Liverpool 22 11 7 4 43–25 +18 40
5. West Ham 22 11 5 6 34–28 +6 38
6. Everton 20 11 3 6 31–25 +6 36