PL: a jó első félidő győzelmet ért a Man. Unitednek

2017.12.17. 17:07
Lukaku és Lingard öröme: ők szállították a győzelmet az MU-nak (Fotó: AFP)
A Manchester United 2–1-es győzelmet aratott a West Brom otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában.

Győzelmi kényszerben utazott a Manchester United Birminghambe, hiszen a városi rivális és listavezető Manchester City simán megverte a Tottenhamet, így az MU-nak is nyernie kellett, ha nem akart még jobban (pontosan 14 pontra) leszakadni. Jól is kezdett José Mourinho együttese, a vezető gólra egészen a 27. percig kellett várni. Marcus Rashford kevergetett a bal szélen, középre nyeste a labdát, Romelu Lukaku pedig az ötösről a hálóba csúsztatott.

Néhány perccel később megduplázták előnyüket a vendégek: Juan Mata Jesse Lingardhoz passzolt, aki kapura tűzte a labdát 16 méterről, és a menteni igyekvő Ahmed Hegaziról a saját kapujába pattant a labda. A szünetben kétgólos előnyben voltak a manchesteriek.

A fordulás után a WBA erőltette inkább a támadásokat, de a Manchester United védelme állta a sarat, egészen a 77. percig. Ekkor egy szöglet utáni kavarodást használt ki Gareth Barry: a hazaiak védekező középpályása néhány lépésről kotorta az üres kapuba a labdát, ezzel beállította a végeredményt. 1–2

A Manchester United győzelmével továbbra is 11 pontra van az éllovas Citytől, a West Brom pedig az utolsó előtti helyen szerénykedik.