PL: a Crystal Palace és a West Ham is hátrányból fordított, majd nyert

L. M.L. M.
2022.10.09. 17:07
Scamacca (középen) és Bowen (jobbra) gólt lőtt, Paquéta (balra) gólpasszt adott (Fotó: Getty Images)
Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján a Crystal Palace 2–1-re megverte a Leeds Unitedet, míg a West Ham 3–1-re nyert a Fulham ellen.

CRYSTAL PALACE–LEEDS UNITED

A Crytal Palace mindössze hat megszerzett ponttal, a bajnokság 17. helyén állva várta a Leeds United elleni összecsapást. Jesse Marsch fiai kezdték jobban a találkozót, már a tizedik percben megszerezték a vezetést. Brendan Aaronson három Palace-védő gyűrűjében tört be jobb oldalról a tizenhatoson belülre, az eltekert labdája azonban csak a kapufát találta el. A kipattanóra Pascal Struijk érkezett és ballal a hálóba talált (0–1).

Szűk negyedóráig örülhettek a vendégek, a 24. percben szépített a Crystal Palace. Wilfried Zaha jobb oldalról érkezett szabadrúgását Odsonne Édouard csúsztatta meg, a labda előbb a földre pattant, majd elég magasra ahhoz, hogy a vetődő Illan Meslier mellett utat találjon a kapuba. A találatot lesgyanú miatt videózták, de a játékvezető végül a megadta (1–1).

A 76. percben ismét betalált a Palace, az előkészítő pedig ismét Zaha volt. Az elefántcsontparti csatár sarokkal tette a labdát Eberechi Eze elé, aki elment a védője mellett és középről, a tizenhatos vonaláról a kapu bal alsó sarkába lőtt, a vendégek kapusa mozdulni sem tudott (2–1).

WEST HAM–FULHAM

Az újonc Fulham az eddig gyengélkedő West Hamhez látogatott a másik, délután három órakor kezdődő meccsen. A vendégek már az ötödik percben vezetést szereztek, Neeskens Kebano ugratta ki Andreas Pereirát, aki éles szögből vette be Lukasz Fabianski kapuját (0–1).

A gól szerzője aztán a 27. percben nagyot hibázott, a játékvezető figyelmeztetése után is szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amit a bíró észre is vett és büntetőt ítélt a hazaiaknak. Jarrod Bowen állt a labda mögé és védhetetlenül a kapu bal oldalába lőtt, Bernd Lenónak esélye sem volt (1–1).

A második játékrészben megfordították az állást a hazaiak, Lucas Paquetáa leshatáron álló Gianluca Scamacca elé tette a labdát, az olasz pedig egy elegáns mozdulattal emelte át a Fulham kapusát (2–1).

A hosszabbításban tovább növelte előnyét a West Ham, Michail Antonio egy kisebb bonyodalom után vette be a kaput. A támadó meglépett védői mellett a bal oldalon, majd lőtt. A labda kijött Lenóról, felszabadítani viszont nem sikerült, a kapus és Tim Ream ügyetlenkedéséből pedig a jamaicai csatár jött ki a legjobban és a kapuba passzolt(3–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Crystal Palace–Leeds United 2–1
(Édouard 24., Eze 76., ill. Struijk 10.)
West Ham United–Fulham 3–1 (Bowen 29. – 11-esből, Scamacca 63., M. Antonio 90+1. ill. A. Pereira 5.)

KÉSŐBB

17.30:Arsenal–Liverpool (Tv:Spíler1)– élőben az NSO-n!
20.00:Everton–Manchester United (Tv:Spíler1)

HÉTFŐN
21.00:
Nottingham–Aston Villa (Tv:Arena4)

KORÁBBAN
Manchester City–Southampton 4–0(Cancelo 20., Foden 32., Mahrez 49., Haaland 65.)
Chelsea–Wolverhampton 3–0(Havertz 45+3., Pulisic 54., Broja 90.)
Newcastle United–Brentford 5–1(Bruno Guimaraes 21., 56., Murphy 28., Almirón 82., Pinnock 90. – öngól, ill. Toney 54. – 11-esből)
Bournemouth–Leicester City 2–1(Billing 68., Christie 71., ill. Daka 10.)

Brighton–Tottenham 0–1(Kane 22.)

1. Arsenal 9 8 1 23–10 +13 24
2. Manchester City 9 7 2 33–9 +24 23
3. Tottenham 9 6 2 1 20–10 +10 20
4. Chelsea 8 5 1 2 13–10 +3 16
5. Manchester United 8 5 3 13–15 –2 15
6. Newcastle 9 3 5 1 17–9 +8 14