PL: a címvédő legyőzte a Leicestert; először nyert az Arsenal

2021.09.11. 18:00
Bernardo Silva gólja döntött a címvédő javára (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City 1–0-ra legyőzte a Leicester Cityt a Premier League 4. fordulójának szombati játéknapján, míg az Arsenal szintén 1–0-ra nyert az újonc Norwich City ellen, megszerezve első győzelmét a 2021–2022-es bajnoki idényben.

Leicester City–Manchester City 0–1

A meccset a várakozásoknak megfelelően a címvédő manchesteriek irányították, és már az első félidőben 12 lövéssel próbálkoztak, de egyikből sem született gól. A második játékrész elején a Leicester került közel a vezetéshez: Harvey Barnes remek fejese a kapufát találta el.

A 65. percben aztán góllá érett a vendégek fölénye: Joao Cancelo átlövése megpattant az ellenfél védőjén, a labda pedig Bernardo Silva elé került, aki közelről nem hibázott (0–1). A folytatásban növelhette volna előnyét a manchesteri csapat, de maradt az egygólos különbség.

Silva gólja

Arsenal–Norwich 1–0

Nagy volt a tét, hiszen úgy futottak ki a meccsre a csapatok, hogy amelyik fél vereséget szenved, az minden idők legrosszabb PL-rajtját produkálja. Ennek ellenére mindkét csapat bátran próbálkozott már az első félidőben is – igaz, a kaput mindössze egy-egy alkalommal találták el.

A folytatásban már a hazaiak irányítottak, a 66. percben pedig a vezetést is megszerezték. Nicolas Pépé kétszer is a kapufát találta el, a második kipattanót pedig Pierre-Emerck Aubameyang gólra váltotta közelről (1–0). A Norwich 4 meccs után mínusz 10-es gólkülönbséggel és 0 ponttal áll.

Aubameyang gólja

Watford–Wolverhampton 0–2

Az idényt három vereséggel kezdő vendégek szinte végig mezőnyfölényben játszottak az újonc ellen, a második félidőben pedig már gólokat is szereztek. A 74. percben öngóllal jutott előnyhöz a Wolves, majd az RB Leipzigtől szerződtetett Hvang Hi Csan is betalált a hajrában (0–2), így kétgólos vendégsiker lett a vége.

További két mérkőzést rendeztek még a 16.00-s idősávban: az idényt jól kezdő West Ham United gól nélküli döntetlent játszott a Southampton otthonában – előbbi csatárát, a góllövőlistát vezető Michail Antoniót kiállították.

Az újonc Brentford és a Brighton meccsén szintén úgy tűnt, hogy nem születik gól, de az utolsó percben Leandro Trossard eldöntötte a három pont sorsát a vendégek javára (0–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

(Aubameyang 66.)
Brentford–Brighton 0–1 (Trossard 90.)
Leicester City–Manchester City 0–1 (B. Silva 62.)
Manchester United–Newcastle United 4–1 (C. Ronaldo 45+2., 62., B. Fernandes 80., Lingard 90+2., ill. Manquillo 56.) – a mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!
Southampton–West Ham United 0–0

Watford–Wolverhampton 0–2 (Sierralta 74. – öngól, Hvang Hi Csan 83.)