PL: a Chelsea megizzadt, az Arsenal és a Spurs simán nyert

2017.09.09. 17:52
A Chelsea 2–1-re legyőzte a Leicester Cityt (Fotó: AFP)
Az Arsenal, a Chelsea és a Tottenham Hotspur is nyert az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában.

Arsene Wenger gárdája érezhetően feledtetni akarta szurkolóival a csapat legutóbbi, Liverpool elleni kínos vereségét (4–0), és az „ágyúsok” egyből nekimentek a Bournemouthnak, aminek meg is lett az eredménye: a hatodik percben Danny Welbeck ünnepelhetett, miután Sead Kolasinac beadását követően három méterről a vendégek kapujába bólintott (1–0).

A 27. percben Alexandre Lacazette révén kettőre növelte előnyét az Arsenal, a nyáron igazolt francia támadó Welbeck passza után 18 méterről lőtte ki a bal felsőt (2–0).

A második játékrész is Wenger csapatról szólt, az ötvenedik percben Welbeck másodszor volt eredményes. A csatár ezúttal nyolc méterről gurított a kapu bal alsó sarkába (3–0).

Welbeck ebben a kiírásban a negyedik meccsén harmadszor volt eredményes – a teljes 2016–2017-es szezonban 16 összecsapáson mindössze két gólt szerzett.

A folytatásban az állás már nem változott, az Arsenal könnyedén, 3–0-ra diadalmaskodott a Bournemouth ellen.

Az Everton–Tottenham összecsapáson a vendégek már az első félidőben döntésre vitték a dolgot – a 29. percben Harry Kane lőtt félelmetesen nagy gólt távolról (vagy inkább köszönhette meg Jordan Pickford kapusnak az elképesztő hibáját?), majd a 42. percben Christian Eriksen bombázott közelről a hazaiak kapujába egy helyzet végén (2–0).

Kane-nek ez volt a 100. találata a Tottenham színeiben, míg Eriksen a 32. PL-góljával beérte Nicklas Bendtnert, és immár holtversenyben a leghatékonyabb dán futballista az angol élvonalban.

Kane-nek egyébként 169 mérkőzés kellett a 100 gólhoz, Thierry Henry, az Arsenal legendája például a 181. találkozóján ünnepelhette ezt a számot.

A szünet után nem kellett sokat várni a harmadikra, ezúttal is Kane volt a főszereplő, aki egy bal szélről érkező beadást követően senkitől sem zavartatva, hét méterről a hazaiak kapujába belsőzhetett (3–0).

Noha a Spurs a továbbiakban is nyomott és helyzeteket dolgozott ki, gól már nem született. Mauricio Pochettino együttese 3–0-ra nyert a gyenge napot kifogó Everton vendégeként.

A címvédő Chelsea szurkolói a 41. percig rághatták a körmüket, ekkor azonban megvillant a nyáron szerződtetett Álvaro Morata – a spanyol válogatott csatár honfitársától, César Azpilicuetától kapott mesteri passzt, amit ki is használt, és hat méterről a kapu jobb sarkába fejelte a labdát (1–0).

A második félidő elején N'Golo Kanté vállalkozott lövésre távolról, lapos bombája után a labda a jobb alsóban kötött ki (2–0). A Leicester City Jamie Vardy tizenegyesével még szépített, ám a Chelsea megtartotta minimális előnyét, s 2–1-re győzött.

Az újonc Brighton óriási meglepetésre hármat vágott a West Bromnak, míg a Watford idegenben nyert a Southampton ellen.

PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ, A TELJES SZOMBATI EREDMÉNYSOR
Stoke City–Manchester United 22
(Choupo-Moting 43., 63., ill. Rashford 45+1., Lukaku 57.)
Arsenal–AFC Bournemouth 3–0
(Welbeck 6., 50., Lacazette 27.)
Brighton & Hove Albion–West Bromwich Albion 3–1 (Gross 45., 48., Hemed 64., ill. J. Morrison 78.)
Everton–Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 29., 46., Eriksen 42.)
Leicester City–Chelsea 1–2 (Vardy 62. – 11-esből., ill. Morata 41., Kanté 50.)
Southampton–Watford 0–2