PL: a Chelsea kiizzadta újabb sikerét, újra botlott a Spurs

B. L.B. L.
2019.10.19. 17:57
Gólja után már nem volt morcos: Marcos Alonso lövése három pontot ért a Chelsea-nek (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Chelsea otthon 1–0-ra legyűrte a Newcastle Unitedet, a Tottenham viszont csak a hajrában tudta 1–1-re menteni a Watford elleni meccsét.

A gól nélküli játékrész után aChelsea a második félidőben ritmust váltott, az 56. percben Abraham fejesénél csak a léc hárított, majd sorban jöttek a hazai próbálkozások, igaz, érdemi veszély nélkül.

A 68. percben a Newcastle kijött a sündisznóállásból, s erre kis híján ráfázott, hiszen villámgyors ellenakció végén Pulisic került ziccerbe, de nem találta el jól a labdát.

A 73. percben aztán csak megtört a jég, Hudson-Odoi passza után Marcos Alonso 11 méterről, kissé balról a bal alsóba lőtt, Dúbravka csak beleérni tudott (1–0).

MARCOS ALONSO GYŐZTES GÓLJA

A hajrában még egy óriási Abraham-lehetőséget jegyezhettünk fel, de a semmiből érkező Yedlin becsúszva megakadályozta a biztos gólszerzést, így maradt az egygólos Chelsea-siker.

A londoni „kékek” ezzel sorozatban az ötödik tétmeccsüket és harmadik bajnokijukat nyerték meg, a döcögős kezdés után tehát belelendülni látszik a Lampard-legénység.

Pocsékul kezdte a meccsét a Tottenham, hiszen a Watford már a 6. percben vezetéshez jutott, Janmaat jobb oldali beadására Doucouré érkezett teljesen üresen, és 10 méterről a jobb alsóba lőtt (0–1). A hazaiak ezt követően hiába kerültek óriási mezőnyfölénybe, a kaput nem sűrűn tudták eltalálni, a legnagyobb lehetőségükből Szon Hung Min a lécre lőtte a labdát. A 86. percben aztán Foster kisegítette a Spurst, Alli elé ejtette a labdát, aki közelről egyenlített (1–1).

DELE ALLI PONTMENTÉSE

A Burnley hiába szerzett vezetést a 26. percben a Leicester City vendégeként, a házigazda még az első félidő végén egyenlített Vardy góljával, majd a hajrában Barnes újabb gólpassza után Tielemans a győztes gólt is megszerezte (2–1).

Hasonló volt a forgatókönyv az Aston Villa–Brighton mérkőzésen is, itt Webster gólja után viszont Mooy két gyors sárgája miatt a 35. perctől emberelőnyben játszott a házigazda, amely végül az első és a második félidő hosszabbításában szerzett találatokkal nyert (2–1).

Ebben az idényben eddig a Bournemouth és a Norwich sem tudta megőrizni a kapuját a góltól, úgyhogy most egymás ellen „természetesen” 0–0-t játszottak ennek örömére.