PL: a Newcastle-t is legyőzte a Chelsea, otthon bukott a Villa

B. L.B. L.
2020.11.21. 17:56
Tammy Abraham állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Chelsea idegenben 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet, így átmenetileg az élre állt.

Az előző négy tétmeccsét 14–1-es gólkülönbséggel abszolváló Chelsea már a mérkőzés elején igyekezett állva hagyni ellenfelét, és bár Timo Werner ziccerét és Tammy Abraham fejesét még védte Karl Darlow, a 10. percben összejött a vezetés: Mason Mount jobb oldali beadásából Federico Fernández ügyetlenkedte a labdát a saját kapujába (0–1).

A hazaiaknál kis túlzással nem is volt a labda (az első félidő hajrájában volt 80 százalék felett is a vendégek labdabirtoklása), de Allan Saint-Maximin egy-egy megiramodásával azért veszélyeztettek, még ha akkora ziccer nem is alakult ki, mint például Wernernél a túloldalon – de a német támadó nem találta el a jobb alsót.

A fordulást követően Werner akart önzetlen lenni, szép labdaszerzése után mindenképpen passzolni kívánt Hakim Zijesnek, ajtó-ablak helyzet helyett így a védők szerelni tudtak.

Nem sokkal később Európa legjobban fejelő játékosa került helyzetbe, de kevéssel a kapu bal oldala mellé bólintott, ez pedig mintha kissé felébresztette volna a hazaiakat: előbb a két csapat legutóbbi meccsét a 94. percben eldöntő Isaac Hayden lőtt óriási helyzetben fölé, majd Joelinton is kevéssel tévesztett célt.

A második félidő derekán aztán már összejött az áttörés Wernernek, parádés szólója után Abrahamet hozta ziccerbe, és az angol támadó 10 méterről, a kapufa segítségével pontot tett a mérkőzés végére (0–2).

A hajrához közeledve Sean Longstaff löketét a léc hárította, majd Werner gólját les miatt érvénytelenítették, így maradt a 0–2. Sikerével a Chelsea átmenetileg átvette a vezetést a tabellán.

A nap második mérkőzésén az Aston Villa azért lépett pályára, hogy beérje pontszámban az éllovasokat, de pocsékul indult a meccs a számára: Ross Barkleyt már az ötödik percben le kellett cserélni, és még mindig csak a 12. percben jártunk, amikor vezetést szerzett a Brighton Danny Welbeck szép emelésével (0–1).

A második félidő elején Bertrand Traoré szabadrúgására Ezri Konsa érkezett a hosszún, hogy bevetődve egyenlítsen, de nem sokkal később jött Solomon March, és 16 méterről a bal felsőbe tekerte a győztes gólt (1–2). A végjátékban Tariq Lamptey néhány perc alatt két sárgát is begyűjtött, így a Brighton tíz fővel zárt, a 93. percben pedig büntetőhöz jutott a Villa, de a videózás után mégsem lőhettek a birminghamiek.