PL: a büntetésből padozó Rashford góljával nyert Wolverhamptonban az MU

M. B.M. B.
2022.12.31. 15:38
Marcus Rashford csereként beállva vezette győzelemre az MU-t (Fotó: Getty Images)
A Manchester United a csereként beálló Marcus Rashford góljával 1–0-ra győzött a Wolverhampton Wanderers vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában.

A mérkőzés első lehetősége a Marcus Rashfordot a cserepadon hagyó manchesteriek előtt adódott – Erik ten Hag fegyelmi okokra hivatkozva ültette a kispadra a jó formában futballozó angolt –, a 6. percben Casemiro bólintotta a kapu fölé Eriksen jobb oldali szögletét. Tíz perccel később Semedo hatalmas bakiját Garnacho kis híján gólra váltotta, de José Sá óriási bravúrral védte a ziccert. A félidő derekán érkezett a Wolves első lehetősége is – Wan-Bissaka a lövés pillanatában blokkolta Joao Moutinhót.

Az enyhe fölényben futballozó MU tovább fokozta a nyomást a hazai kapu előtt, de a kapura törő Martial elől Collins mentett hatalmasat. A félidő vége előtt 10 perccel Antony fejelhetett 10 méterről, a labda középre ment – José Sá könnyen fogta a kísérletet. Öt perccel később a másik oldalon Diego Costa is bólintott – hasonló eredménnyel. A ráadásban José Sá egy parádés dupla védéssel mentette meg a „farkasokat” a kapott góltól – a dolog szépséghibája, hogy a partjelző az eset után lest jelzett.

A fordulás után 12 perccel Rúben Neves parádésan tekert szabadrúgásból a bal felső sarok irányába, gól azonban nem született – De Gea védett hatalmasat. A mérkőzés szünetében becserélt Marcus Rashford a 76. percben törte meg a jeget – egy parádés kényszerítő után (Bruno Fernandes adta a gólpasszt) két hazai védőn is átverekedte magát, majd a kapuba zúdított. 0–1

Hat perccel az első gól után Rashford ismét betalált, de Robert Jones játékvezető némi VAR-ozás után érvénytelenítette a cserecsatár gólját – a labda az első körben védő Sá kapusról Rashford karjára pattant. A ráadás harmadik percében a Wolves cseréje, Jiménez jutott meccslabdához, de közeli fejesét De Gea bravúrral védte, így a manchesteriek mind a három pontot elvitték a Molineux Stadionból.