PL: a belső védők megoldották, londoni derbit nyert az Arsenal

CS. M.CS. M.
2022.05.01. 19:23
Újabb fontos lépést tett legfőbb célja felé az Arsenal (Fotó: Getty Images)
A BL-indulásért küzdő Arsenal 2–1-re legyőzte a West Ham Unitedot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Nem indult eseménydúsan az első félidő, egyik csapat sem játszott mezőnyfölényben. Bár kisebb helyzetek adódtak mindkét fél előtt, ziccerekig nem jutottak el. A 38. percben aztán jött egy szöglet az Arsenaltól, Rob Holding pedig a hálóba bólintott, megszerezve ezzel karrierje első Premier League-gólját. A szünetre azonban így sem vonulhatott előnnyel Mikel Arteta együttese, hiszen a 45. percben Vladimír Coufal középre tett labdája után Jarrod Bowen egalizált.

A második félidőben aztán nem sok minden változott, továbbra is kiegyenlített volt a játék, de az 55. percben Gabriel Martinelli beadása után Gabriel fejelt a hálóba – mindkét belső védője betalált tehát a vendéggárdának. A folytatásban a West Ham próbált dominálni, az Arsenal pedig kontrákból veszélyeztetett főleg, ám az eredmény már nem változott. Nagy lépést tett Mikel Arteta alakulata a BL-indulás felé, de még korántsem ünnepelhet.

GABRIEL GYŐZTES GÓLJA ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
West Ham United–Arsenal 1–2
(Bowen 45., ill. Holding 38., Gabriel 54.)
Everton–Chelsea 1–0 (Richarlison 47.)
Tottenham–Leicester City 3–1 (Kane 22., Szon Hung Min 60., 79., ill. Iheanacho 90+1.)

HÉTFŐN
21.00:
Manchester United–Brentford (Tv: Digi Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Leeds United–Manchester City 0–4
(Rodri 13., Aké 54., Gabriel Jesus 78., Fernandinho 90+3.)
Aston Villa–Norwich City 2–0
(Watkins 41., Ings 90+3.)
Southampton–Crystal Palace 1–2 (Romeu 9., ill. Eze 60., Zaha 90+2.)
Watford–Burnley 1–2 (Tarkowski 8. – öngól, ill. Cork 83., Brownhill 86.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 0–3 (Mac Allister 42. – 11-esből, Trossard, Bissouma 86.)

Newcastle United–Liverpool 0–1