PL: a 18 éves Garnacho az utolsó percben szerzett gólt, nyert az MU

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2022.11.13. 19:26
Alejandro Garnacho három pontot érő gólt lőtt az MU-nak (Fotó: Getty Images)
A Fulham ellen elért 2–1-es sikerrel zárta az őszi szezont a Manchester United, amely a 16. fordulót követően az ötödik helyen áll az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Premier League) – a három pont sorsát a 18 éves Alejandro Garnacho döntötte el a 93. percben.

A Manchester United a legutóbbi bajnoki fordulóban 3–1-re kikapott az Aston Villától, ezzel megszakadt a kilencmeccses veretlenségi szériája. Az Erik ten Hag által irányított „vörös ördögök” jó szájízzel szerették volna zárni az őszi szezont, jó bizonyíték erre a Fulham ellen az első félidőben mutatott teljesítményük, amely elegendő volt ahhoz, hogy előnyhöz jussanak. A 14. percben Casemiro gyönyörűen szerzett labdát a felezőnél, ezáltal gyors támadást vezethetett az MU, és a végén Christian Eriksen megszerezte karrierje első gólját a Manchester United színeiben (0–1 –VIDEÓ ITT!).

A második félidőben aztán magasabb tempóra kapcsolt a Fulham, és ennek meg is lett az eredménye – a találata nagyon hasonlított a United által szerzettre, Antonee Robinson Bruno Fernandestől csente el a labdát, Williant indította bal szélen, ő Tom Cairneynek adta a labdát, aki az MU-védőket okosan megkerülő Daniel Jameshez passzolt, s a walesi nem hibázott (1–1 – VIDEÓ ITT!). A folytatásban a Manchester United több-kevesebb sikerrel megpróbálta átvenni az irányítást, s noha úgy tűnt, nem tud újabb gólt szerezni, a 90+3. percben a mindössze 18 éves Alejandro Garnacho dinamikus, szép összjáték végén eldöntötte a három pont sorsát, karrierje első Premier League-gólja 2–1-es siker ért az MU-nak (VIDEÓ ITT!).

Ten Hag tanítványai az ötödik helyen mennek a téli szünetre, míg a Fulham kilencedik pozícióban tanyázik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Fulham–Manchester United 1–2
(D. James 61., ill. Eriksen 14., Garnacho 90+3.)

KORÁBBAN
Wolverhampton Wanderers–Arsenal 0–2 (Ödegaard 55., 75.)
Manchester City–Brentford 1–2(Foden 45+1., ill. Toney 16., 90+8.)
AFC Bournemouth–Everton 3–0
(Tavernier 18., Moore 25., Anthony 69.)
Liverpool–Southampton 3–1 (Firmino 6., D. Núnez 21., 42., ill. C. Adams 9.)
Nottingham Forest–Crystal Palace 1–0 (Gibbs-White 54.)
Tottenham Hotspur–Leeds United 4–3 (Kane 25., B. Davies 51., Bentancur 81., 83., ill. Summerville 10., Rodrigo 43., 76.)
West Ham United–Leicester City 0–2