PL: két kiállítás, bombagól és Wolves-siker az Arsenal felett

M. D.M. D.
2021.02.02. 20:56
David Luizt (jobbra) harmadszor állították ki az Arsenal játékosaként a Premier League-ben (Fotó: AFP)
Az Arsenal 2–1-re kikapott idegenben a Wolverhamptontól, míg a sereghajtó Sheffield United ugyanilyen különbséggel legyőzte hazai pályán a West Bromwich Albiont az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának keddi játéknapján.

Az Arsenal összeállítása: Leno – Bellerín, Holding, David Luiz, Cédric – Thomas (Rúnarsson, 75.), Xhaka – Saka, Smith Rowe, Pépé (Aubameyang, 61.) – Lacazette (Gabriel, a szünetben)

Nem igazán férhetett kétség a kezdő sípszó előtt ahhoz, hogy melyik csapat az esélyes: az Arsenal hétmeccses veretlenségi sorozatot őrzött a találkozót megelőzően, miközben a Wolves nyolc bajnoki mérkőzés óta nem nyert már.

Jól kezdtek a vendégek, Bukayo Saka révén már alig több mint fél perc után megszerezhették volna a vezetést, de a fiatal angol szélső nagy helyzetben csak a kapufát találta el. Ami ekkor még nem sikerült, az a kilencedik percben igen, Alexandre Lacazette előkészítését követően Saka kilőtte a jobb alsó sarkot, ám lesállás miatt a bírói csapat érvénytelenítette a találatot.

A 32. percben aztán Nicolas Pépé góljában már nem lehetett hibát találni, az elefántcsontparti szélső két védőn átverekedve magát szépen csavart a kapu bal oldalába. Pépé sorozatban a harmadik idegenbeli PL-meccsén talált be – eredményes volt az Everton és a Southampton ellen is –, a bajnoki összecsapásokat tekintve két éve, még a Lille játékosaként volt legutóbb ilyen jó szériája (0–1).

Az Arsenal sokáig uralta a meccset, az első félidő hosszabbításában történtek azonban meghatározták a találkozó kimenetelét: David Luiz a tizenhatoson belül összeakasztotta a Real Sociedadtól érkező Willian José lábát, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt a hazaiaknak, a brazil középhátvédet pedig kiállította. Luiz 2019 augusztusa óta már harmadszor kapott piros lapot az Arsenal játékosaként, és ez volt a hatodik büntető, amelyet összehozott az ellenfeleknek. A tizenegyest Rúben Neves magabiztosan értékesítette, a léc alá emelve a labdát (1–1).

Joao Moutinho hatalmas gólt lőtt (Fotó: AFP)

A második félidő elején a Wolves hamar betalált akcióból is, Joao Moutinho cirka 30 méterről nagy gólt lőtt a kapufa segítségével (2–1). Neki a 61. meccsén ez volt az első gólja a Molineux-ban a Wolverhampton színeiben. A számok kedvelőinek: a „farkasok” az első félidő 50. percében egyenlítettek, majd a 49. percben szereztek vezetést…

Az Arsenal sorsa a 72. percben végleg megpecsételődött, de nem azért, mert újabb gólt kapott, hanem egy tizenhatoson kívüli buta kezezés miatt Bernd Lenót is kiállította a bíró. A német futballista David Seaman (1993) után a második Arsenal-kapus, aki piros lapot kapott Premier League-meccsen.

Kilenc emberrel folytatta a londoni együttes, amelynek az utolsó húsz percben nem sok esélye volt egyenlíteni.

Mindkét hosszú sorozat megszakadt tehát: a Wolves a Chelsea decemberi legyőzése (2–1) óta először nyert a PL-ben, az Arsenal pedig az Evertontól elszenvedett vereség (1–2) óta első alkalommal kapott ki. Ráadásul a „farkasok” az 1978–1979-es idény óta először verték meg oda-vissza a fővárosi alakulatot.

A MECCS BŐVEBB ÖSSZEFOGLALÓJA

Ezzel a mérkőzéssel egy időben a tabella utolsó két helyezettjének összecsapásán a Sheffield United 2–1-re legyőzte hazai pályán a West Bromwich Albiont, így előbbi a legutóbbi öt bajnoki meccséből már a harmadikat nyerte meg – de még mindig utolsó. Ha egyébként a birminghami alakulat megőrizte volna félidei előnyét, akkor a Sheffield először veszített volna el hazai PL-meccset február hónapban. Ennek a szép sorozatnak a megszakítására hétvégén a Chelsea előtt nyílik esély.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Wolverhampton–Arsenal 2–1
(Rúben Neves 45+5. – 11-esből, Joao Moutinho 49., ill. Pépé 32.)
Kiállítva: David Luiz (Arsenal, 45+3.), Leno (Arsenal, 72.)
Sheffield United–West Bromwich Albion 2–1 (Bogle 56., Sharp 73., ill. M. Phillips 41.)

Manchester United–Southampton 9–0 (Wan-Bissaka 18., Rashford 25., Bednarek 34. – öngól, Cavani 39., Martial 69., 90., McTominay 71., B. Fernandes 87. – 11-esből, D. James 90+3.)
Newcastle United–Crystal Palace 1–2 (Shelvey 2., ill. Riedewald 21., Cahill 25.)