Nem született gól a forduló csúcsrangadóján, ismét élen a Spurs

BALÁZS DÁVID KÁROLYBALÁZS DÁVID KÁROLY
2020.11.29. 17:18
Sok helyzettel nem kecsegtetett a londoni derbi (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának londoni csúcsrangadóján a harmadik helyen álló Chelsea gól nélküli döntetlent játszott odahaza a második Tottenhammel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Chelsea–Tottenham 0–0
Chelsea,
Stamford Bridge,zárt kapuk mögött. Vezette:Tierney
CHELSEA:E. MendyR. James, Zouma, Thiago Silva, Chilwell – Kovacic, Kanté, Mount – Zijes (Havertz, 83.), Abraham (Giroud, 79.), Werner (Pulisic, 73.).Menedzser:Frank Lampard
TOTTENHAM:Lloris – Aurier, Rodon, Dier, Reguilón – Sissoko, Höjbjerg – Szon Hung Min (Lucas Moura, 90+2.), Ndombele (Lo Celso, 64.), Bergwijn (Ben Davies, 89.) – Kane.Menedzser:José Mourinho

Jobban kezdte a találkozót a Chelsea, amely Hakim Zijes révén már a második percben veszélyeztetett. A Spursre az egész mérkőzés során jellemző volt, hogy a saját térfelére visszaállt, és jobbára a kontrákra összpontosított. A Tottenham legveszélyesebb periódusa az első félidő közepére tehető, ekkor több lövése is volt. A Chelsea rengeteg beadással próbálkozott, elsősorban Reece James kereste középen a fiatal Tammy Abrahamet, ám sokszor eredménytelenül. Az első játékrész legérdemlegesebb eseményét Frank Lampard együttese szolgálta: a 11. percben Timo Werner kapott remek labdát Mason Mounttól, de hiába talált be, a játékvezető les miatt annullálta a gólt.

A fordulást követően egyre nagyobb lett a Chelsea fölénye, ám helyzetbe nagyon kevésszer került. Több beadásról is épphogy csak lemaradtak a támadók, s Llorisnak mindössze egy bravúrt kellett bemutatnia, azt is egy átlövés után. A hajrában mindkét csapat eldönthette volna a mérkőzést, ám a csereként pályára lépő Olivier Giroud döntő pillanatban rosszul emelt, míg a túloldalon a Spurs is elpuskázott egy ígéretes helyzetet. A gól nélküli döntetlen azt jelenti, hogy a Tottenham ismét az élre ugrott, és egészen biztosan onnan is várhatja a következő fordulót.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

Véget ért a mérkőzés! Felejthető mérkőzésen gól nélküli döntetlen született. 0–0

90+4. perc: Ígéretes helyzetben hibáztak a Spurs támadói elől, így vendég oldalon is elmaradt a gól.

90+3. perc: Giroud a semmiből került helyzetbe, ám emelését könnyedén fogja Lloris.

90+2. perc: Szon is elhagyja a pályát, helyére Lucas Moura érkezik.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás a második játékrész végén!

89. perc: Cserél Mourinho: Bergwijn helyett Ben Davies a pályán.

89. perc: Reguilón is sárga lapos figyelmeztetésben részül.

88. perc: Támad a Spurs, azonban Reguilón beadását végül lezúzza Mendy.

87. perc: Egyre nagyobb a Chelsea nyomása.

84. perc: Lampard cseréi azt sejtetik, hogy meg szeretné nyerni a mérkőzést.

83. perc: Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Chelsea: Havertz érkezik a pályára Ziyech helyére.

83. perc: Szon beadását bokszolta ki vetődve Mendy.

81. perc: Mount 20 méterről leadott löketét védte hatalmas bravúrral Lloris. A labda a bal alsó sarokba tartott.

79. perc: Újabb csere: Giroud váltja a támadósorban Abrahamet.

76. perc: Mount is megkapja a maga sárga lapját.

74. perc: Chilwell ápolása miatt áll a játék.

73. perc: Először változtat Frank Lampard: Werner hagyja el a pályát, helyére Pulisic érkezik.

72. perc: Az újabb szögletet könnyedén kifejelték a Chelsea védői.

71. perc: Spurs szögle, ami után Kane próbált fejelni, de a védők szögletre tisztáztak.

69. perc: A Spurs térfelén zajlik a játék.

66. perc: Ziyech-t találták meg a társak középen, aki lövésre szánta rá magát, ám célt tévesztett.

66. perc: A Chelsea rendre beadásokkal próbálkozik. Ezúttal Ziyech tette középre a labdát, de az az alapvonalon kívülre került

64. perc: A mérkőzés első cseréje következik: Lo Celso érkezik Ndombele helyére.

64. perc: Werner félmagas beadásáról ezúttal is Abraham maradt le.

61. perc: Továbbra is a Chelsea-nél van többet a labda.

58. perc: A szöglet után a Tottenham kontrázhatott, amely azt a veszélyt hordozta magában, hogy a Chelsea kapusa és Kanté nem értették meg egymást. Végül azonban Mendy tisztázott.

58. perc: A Spurs védői szögletre tisztáznak.

57. perc: Sissoko buktatja Wernert, így sarokból végezhet el szabadrúgást a Chelsea.

55. perc: Zouma szabálytalansága után is villan a sárga lap.

53. perc: James piszkált oda kézzel Reguilónnak, aki így megkapta a maga sárga lapját.

51. perc: Újabb James beadás, amire ismét Abraham érkezett, aki újfent épphogy csak bele tudott fejelni a labdába, irányítani azonban azt ezúttal sem tudta.

50. perc: Bergwijn szabálytalansága ért lapot a játékvezetőnél.

48. perc: James sokadik, egyúttal legjobb beadását láthattuk. Labdájába ezúttal Abraham bele tudott csúsztatni, ám a feje búbjáról az kifelé pattant.

47. perc: Ziyech labdája ezúttal megtalálta Wernert, ám a német támadó szabálytalanul próbált befordulni vele, így a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

46. perc: Nem történt csere a szünetben.

Elkezdődött a második félidő! A Tottenham indította útjára a labdát!

Véget ért az első játékrész!Eseménydúsnak aligha nevezhető mérkőzésen gól nélküli döntetlen az állás. 0–0

45. perc:1 perc a ráadás az első félidő végén.

44. perc: Az utolsó percekben ismét a Chelsea dominál.

43. perc: Újabb jobb oldali Chelsea-beadás. Ezúttal Wernert keresték a társak, ám nem találták meg.

41. perc: James sokadik beadását fejelték ki a védők Abraham elől.

38. perc: Ziyech középre tett labdáját Abraham nem tudta átvenni, pedig ha sikerült volna neki, kapura fordulhatott volna.

36. perc: A beadást Kane fejelte ki, de így is maradt a labda a Chelsea-nél. A támadást végül Chilwell fejezte be lövéssel, amely a kapura nem volt veszélyes.

35. perc: A mérkőzés első Chelsea-szöglete következhet.

34. perc: Az utóbbi percekben átvette a kezdeményezést a Spurs.

32. perc: Újab Spurs szabadrúgás. A labda mögé ezúttal Szon állt, aki középre tekert, ám a védők még idejében tisztáztak.

30. perc: Kane távoli szabadrúgása kerülte el jócskán a kaput.

30. perc: Hakim Ziyech kapott sárga lapot.

29. perc: Mount próbálkozott távoli lövéssel, ám a labda magasan a kapu fölé szállt.

27. perc: Szont indította Kane, aki veszélyesen vezette a kapu előterében a labdát, ám helyzet nem alakult ki.

25. perc: Werner beadását kapja le könnyedén Lloris.

23. perc: Jobbára hosszú labdákkal próbálnak a csapatok a védelmek mögé kerülni. Eddig kevesebb sikerrel.

20. perc: Kiegyenlített a játék.

17. perc: Kane indította Szont, ám a Spurs támadója lesen kapta a labdát.

15. perc: A szöglet után Aurier próbálkozott távoli félmagas lövéssel, ám Mendy bravúrosan hárított. Megvan a Tottenham első kaput eltaláló lövése is!

14. perc: Bergwijn beadását Kane előtt bólintotta ki Thiago Silva. A mérkőzés első szöglete következhet.

11. perc: Werner lövése után került a labda a hálóba, ám Mount passzánál lesen tartózkodott, így érvénytelen a gól. Marad a 0–0.

9. perc: Kane passza után Bergwijn került helyzetbe, ám 11 méterről a kapu fölé tekert. A Spurs első lövését láthattuk!

8. perc: Minden mezőnyjátékos a Spurs térfelén.

7. perc: James harmadszor is beadással próbálkozik a mérkőzésen, ám a védők ezúttal is a helyükön voltak.

4. perc: A Chelsea dominál egyelőre, járatja a labdát, míg a Tottenham mélyen visszahúzódik a saját térfelére.

2. perc: Ziyech távoli lövését fogta könnyedén Lloris. A labda félmagasan középre tartott.

Elkezdődött a mérkőzés! A kék mezben játszó Chelsea indította útjára a labdát. A Tottenham fehér felsőben látható.

ELŐZMÉNYEK

Két, jó formában lévő együttes találkozik vasárnap késő délután a Stamford Bridge-n. A Chelsea a legutóbbi hat mérkőzését hat győzelemmel abszolválta és mindössze két gólt kapott. Nagyon úgy tűnik, hogy Edouard Mendy érkezésével stabilizálódott hátul Frank Lampard együttese, míg elől a Timo Werner és a Hakim Ziyech vezette támadósor minden csapatra életveszélyes. Arról nem is beszélve, hogy Christian Pulisic is felépült sérüléséből, ráadásul jelen pillanatban nincsen sérült vagy beteg játékosa a csapatnak, így mindenki bevethető a rangadón.

A Tottenham Hotspur is jó formának örvend: utolsó öt meccsét megnyert, ráadásul a nyitófordulóban elszenvedett Everton elleni vereség óta csak a belga Antwerp tudta legyőzni José Mourinho gárdáját. Szon Hung Min és Harry Kane elképesztő formában van, előbbi kilenc gólnál tart már, utóbbi hétnél, s a gólpasszokban is jeleskednek.

A két csapat közelmúltban vívott meccseit a Chelsea dominálja: szeptember végén ugyan az angol Ligakupa aktuális körében a Spurs tizenegyesekkel továbbjutott,ám az ezt megelőző négy mérkőzését a Chelsea nyerte. A feleket a tabellán két pont választja el egymástól és amelyik csapat nyer, az biztosan az élről várhatja a következő fordulót.

José Mourinho, a Tottenham menedzsere szokásához híven a mérkőzés előtt próbálja levenni a terhet a csapatáról és átrakni azt az ellenfélre.

„Amikor favoritnak számítasz, pontosan tudod, hogy miért vagy az. Ezt el kell fogadnod, és pluszban meg kell küzdened ezzel a fajta nyomással és felelősséggel. Nekem is meg kellett küzdenem ezzel a nyomással. De ezt most nem nekem kell kezelnem, hanem másoknak” – nyilatkozta.

Frank Lampard kettejük kapcsolatáról beszélt a meccs előtt.

„Mindig jó volt a viszonyunk. Amikor mi rivális nagycsapatokat irányítunk, annak hatása lehet a kapcsolatunkra. Nem rossz értelemben. Nekem semmiféle problémám nincs vele” – utalt Lampard kettejük afférjára a közelmúltból.

Történelmi mérkőzés lesz a mai, hiszen a Chelsea a Roman Abramovics érában az ezredik mérkőzésére készül. A sors fintora, hogy az ellenfél kispadján pont az a személy ül (José Mourinho), aki ezen korszak legmeghatározóbb edzője volt. Az Abramovics irányította Chelsea első mérkőzésén – 2003-ban egy Zilina elleni Bajnokok Ligája találkozón – Frank Lampard a kezdőben kapott szerepet, most az oldalvonal mellől próbálja segíteni a csapatát.

Fontos megemlíteni, hogy habár a Chelsea a tabella harmadik helyén tartózkodik, a nagycsapatok közül idén eddig a legkevesebb rangadót játszotta: csak a Liverpool és a Manchester United ellen játszott eddig.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CHELSEA–TOTTENHAM ANGOL ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!