Lamela rabonája nem ért pontot, az Arsenal nyerte a londoni derbit!

D. Á.D. Á.
2021.03.14. 17:20
Lamela parádés rabonája (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában az Arsenal 2–1-re legyőzte a Tottenhamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Arsenal–Tottenham Hotspur 2–1
London,
Emirates Stadium, zárt kapuk mögött.Vezette: Michael Oliver
Arsenal: Leno – Soares, David Luiz, Gabriel, Tierney – Thomas Partey, Xhaka – Saka (N. Pépé, a szünetben), Ödegaard, Smith Rowe (Willian, 77.) – Lacazette (Elneny, 88.). Vezetőedző: Mikel Arteta
Tottenham: Lloris – Doherty, D. Sánchez, Alderweireld, Reguilón – Ndombele (Alli, 62.), Höjbjerg – Szon Hung Min (Lamela, 18.), Lucas Moura, Bale (M. Sissoko, 57.) – Kane. Vezetőedző: José Mourinho
Gólszerzők: Ödegaard (45.), Lacazette (64. – 11-esből), ill. Lamela (33.)
Kiállítva: Lamela (76.)

Már a meccs előtt történt egy dráma az Arsenalnál. A The Athletic információi szerint Pierre-Emerick Aubameyang azért került a kispadra, mert késve érkezett az Emirateshez a találkozó előtt. Mikel Artetát is megkérdezték, miért nem kezd a gaboni, a menedzser azt mondta, hogy fegyelmi okok miatt…Bővebben itt!

A találkozó elején az Arsenal remekül játszott. Végig beszorította a Tottenhamet, amely alig tudott kijönni a saját térfeléről. A helyzet csak rosszabb lett, amikor Szon Hung Min megsérült, s beállt Erik Lamela – legalábbis ezt hittük. Az argentin azonban a 33. percben megvillantotta tudását, s szenzációs rabona-mozdulattal vette be Leno kapuját (0–1).

A hazaiak nem illetődtek meg a kapott góltól, Cédric Soares perceken belül egyenlíthetett volna, ám távoli bombája után a labda a kapufán csattant. Már-már elkönyvelhettük, hogy a szünetben a Spurs vezet, amikor jött Martin Ödegaard, s egy megpattanó lövéssel egyenlített (1–1).

A második félidőben sokáig nem történt semmi, majd a 64. percben a saját térfelén szórta el a labdát a Tottenham, Lacazette gólhelyzetbe került, ám Sánchez felvágta – tizenegyessel jöhetett az Arsenal. A büntetőtAlexandre Lacazettevégezte el, s nem hibázott (2–1).

A 76. percben Erik Lamela megmutatta másik arcát is. Teljesen feleslegesen ütött oda Tierneynek, s a legnagyobb probléma ezzel az volt, hogy öt perccel korábban már kapott egy sárga lapot. Most jött is a második, Lamela meg mehetett zuhanyozni!

Az emberhátrány után az utolsó pillanatokban is egyenlíthetett volna a Tottenham, Harry Kane – akinek nagyon csendes napja volt – szabadrúgásból a kapufát lőtte telibe. Az Arsenal megúszta, s így a három pontot is otthon tartotta.

A MECCS GÓLJAI

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Vasárnap

Southampton–Brighton 1–2(Ché Adams 27., ill. Dunk 16., Trossard 56.)
Leicester City–Sheffield United 5–0(Iheanacho 39., 69., 78., Ayoze Pérez64., Ampadu 80. – öngól)
Manchester United–West Ham United 1–0 (Dawson 53. – öngól)

Hétfőn
21.00:
Wolverhampton Wanderers–Liverpool (Tv:Spíler1) – élőben az NSO-n!

Szombaton játszották
Crystal Palace–West Bromwich Albion 1–0(Milivojevics 36. – 11-esből)
Everton–Burnley 1–2(Calvert-Lewin 32., ill. Ch. Wood 13., McNeil 24.)

Leeds United–Chelsea 0–0
Fulham–Manchester City 0–3(J. Stones 47., Gabriel Jesus 56., Agüero 60. – 11-esből)

Pénteken játszották
Newcastle United–Aston Villa 1–1(Lascelles 90+4., ill. O. Watkins 86.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: ITT A VÉGE, AZ ARSENAL NYERTE A LONDONI DERBIT!

90+5. perc: Kane kapura is lövi a szabadrúgást, de nagyon fölé megy. Valószínűleg ez volt az utolsó esélye Mourinho csapatának az egyenlítésre.

90+4. perc: Óriási esély a Tottenham előtt! Lucas szenzációsan cselezget a hazai védők között, egyikük felvágja, ismét jöhet Kane!

A hosszabbításban egyelrőe nincs helyzete a Spursnek...

90. perc: öt perc a hosszabbítás!

90. perc: MICSODA DRÁMA! Kane szabadrúgása a kapufáról jön vissza, a kipattanót Sissokó estében próbálja a kapuba juttatni, de óriásit ment Gabriel.

88. perc: Ismét cserél Mikel Arteta, Lacazette-et Elneny váltja.

85. perc: Az EA Sports FIFA 12-ben ilyenkor csak ennyit mondott Hajdú B. István: „Van öt perce? Hát, annyi van...”

83. perc: Harry Kane már ment volna gólörömre fejesét követően, ám a partjelző azonnal jelzi, hogy lesről volt eredményes az angol csatár! Marad a 2–1.

83. perc: Xhaka szablytalan, sárgát kap.

79. perc: Moura szögletét Kane fejeli fel a levegőbe, Leno lehúzza.

77. perc: Willian érkezik Smith Rowe helyére.

76. perc: Lamela teljesen feleslegesen visszaüt Tierneynek, így megkapja a második sárgáját, mehet zuhanyozni!

73. perc: Pépé próbálkozik az alapvonalnál, de nem tud átjutni Alderweirelden.

71. perc: Lamela fejel messziről, Lenónak nem okoz gondot.

Jó tudni, hogy Kane pályán van egyébként...

70. perc: Harry Kane ível középre veszélyesen, de mindeki előtt elmegy a labda.

69. perc: Lamela volt túl agresszív, jutalma egy sárga lap.

LACAZETTE TIZENEGYESE

64. perc: FORDÍT AZ ARSENAL! Lacazette állt oda a büntetőhöz, nagyon higgadt maradt, remekül gurított a bal alsóba. 2–1

63. perc: Marad a tizenegyes, Sánchez sárgát is kap.

63. perc: A saját térfelén szórja el a labdát a Spurs, ebből Lacazette kerül gólhelyzetbe, s bár lyukat rúg, Sánchez felvágja. Egyelőre úgy néz ki, hogy tizenegyest rúghat az Arsenal!

62. perc: Újabb csere a Tottenhamnél. Ndombelét Alli váltja.

61. perc: Partey unja meg a passzolgatást, messziről vállalja el, nagyon mellé.

60. perc: Tierney adna be a bal oldalról, remek a blokk. Szöglet.

57. perc: Mourinho cserél! Gareth Bale helyén Moussa Sissoko!

56. perc: Lacazette fordul kapura a tizenhatoson kívülről, Lloris magabiztisan véd, ki sem jön róla a labda.

51. perc: Smith Rowe nemcsak elől villog, megmutatja, hogy védekezni is tud. Remekül hozza ki, Lamela viszont felvágja.

49. perc: Lloris rossz helyre rúgja ki a labdát, Tierney egyből visszalövi, de pontatlanul.

48. perc: A Tottenham nem hagy annyi területet az Arsenalnak, mint az első félidő elején, inkább a vendégek tartják a labdát.

46. perc: Saka helyén Pépé az Arsenalban.

46. perc: Folytatódik a meccs, a Spurs végezte el a kezdőrúgást.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

ÖDEGAARD GÓLJA

45. perc: OTT VAN AZ EGYENLÍTÉS! Martin Ödegaardot találja Tierney – aki pazarul megverte Dohertyt a bal szélen –, a norvég lövése megpattan, így Llorisnak esélye sincs hárítani! 1–1

43. perc: A félidő végén ismét nyom az Arsenal, de nem akar összejönni a gól.

40. perc: Reguilón sárgul be.

Lamela nagyon érzi ezt a mozdulatot, 2014-ben is szerzett már egy hasonló gólt.

LAMELA ZSENIÁLIS RABONÁJA

37. perc: Beindult a meccs, újabb Arsenal-kapufa! Smith Rowe gurít vissza, Cédric Soares egyből lő, Lloris csak nézte, ahogy a kapufán csattan a labda.

33. perc: ZSENIÁLIS GÓL! Gareth Bale pazarul ível a jobb oldalról keresztbe, majd Reguilón teszi egyből középre a labdát. Moura átveszi, végül Lamela elé kerül a zsuga, aki kapásból, rabonából lő a kapuba! 0–1

31. perc: A Tottenham passzolgat, de a kapuhoz nem jut közelebb.

28. perc: Xhaka és Lamela között nő a feszültség. Naná, hogy a két rosszfiú megtalálja egymást...

26. perc: Ismét Smith Rowe tűnik fel a bal oldalon, megveri Hojbjerget majd visszapasszol, de Lacazette nem találja el jól.

22. perc: Ndombele akadályozza meg a gyors kontrát, szabadrúgás van, sárga lap nincs.

19. perc: Óriási probléma a Spursnél! Szon megsérül, Mourinhónak azonnal le kell cserélni! Lamela folytatja.

A The Athletic információi szerint Pierre-Emerick Aubameyang azért került a kispadra, mert késve érkezett az Emirateshez a találkozó előtt. Mikel Artetát is megkérdezték, miért nem kezd a gaboni, a menedzser pedig azt mondta, hogy fegyelmi okok miatt...Bővebben itt!

16. perc: Óriási kapufa! Smith Rowe bombázott nagyjából 20 méterről, Lloris repült, csak a kapufa segítette ki a francia kapust!

15. perc: Átlövés! Granit Xhaka került lövőhelyzetbe jó 25 méterről, el is vállalta, de fölé ment.

13. perc: Saka beadással próbálkozik, labdája azonban túl magas Lacazette-nek.

Eddig 76 százalékban van a labda a hazaiaknál...

11. perc: Szépen passzolgat az Arsenal, Thomas Partey találja meg Sakát, Alderweireld óriásit ment!

9. perc: A Spurs is eljut az Arsenal kapujáig, Bale külsővel teker középre, de Leno magabiztosan fogja.

5. perc: Nagyon erősen kezdenek a hazaiak, a Tottenham alig tud kijönni a saját térfeléről.

3. perc: Lacazette ad egy kötényt Sáncheznek, aki lerántja. Szabadrúgás.

2. perc: Az ágyúsok a bal oldalon próbálkoznak, a laposan belőtt passzt azonban kivágja egy vendég védő.

1. perc: Elindult a mérkőzés, az Arsenal kezdett.

Gareth Bale rátalált régi önmagára (Fotó: AFP)

A MECCS ELŐTT

Gareth Bale parádés formában van: a walesi klasszis visszatérése után, az első 16 meccsén csupán négyszer volt eredményes a Tottenhamben, ám a legutóbbi hat találkozóján ötször vette be az ellenfél kapuját.

A legutóbbi mérkőzésen az Arsenal két pontot elhullajtott a Burnley ellen, ez leginkább Granit Xhaka borzasztó hibájának volt köszönhető. Nos, nem mondhatjuk, hogy ezt nem láttuk jönni, a svájci középpályás ugyanis amióta a Premier League-be szerződött, nyolc olyan bakit követett el, amiből gólt kapott a csapata – egyetlen játékos sem vétett ennyiszer az angol élvonalban a 2016–2017-es idény óta.

A Tottenham Hotspur zsinórban harmadik győzelmére készül az Arsenal ellen a Premier League-ben. Erre legutóbb 1974-ben volt példa. Ez aztán a kihívás!

Szon és Kane párosa lenyűgöző: a duó már 14 gólt szerzett ebben a PL-idényben úgy, hogy az egyik a másikat szolgálta ki, ezzel meg is döntötte Alan Shearer és Chris Sutton rekordját, amit még az 1994–1995-ös kiírásban állítottak fel a Blackburnben.

Willian nem játszik gyengén, ebben az idényben már hét gólpassza van minden sorozatot figyelembe véve. Egyetlen Arsenal-játékosnak sincs több a jelenlegi kiírásban – ennek ellenére csak a kispadon kezdi a derbit.

Köszöntjük az olvasóinkat, reméljük izgalmas mérkőzés vár ránk!