Kikapott az Arsenal, veszélyben a bronzérem

2010.05.03. 20:24
Van Persie kapott a lábára, de nem sérült meg – utóbb inkább a vereség fájt neki (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának záró mérkőzésén az Arsenal 2–1-es vereséget szenvedett a Blackburn Rovers vendégeként. A két csapat megelőző hét bajnokiján a Rovers egyszer sem győzött. Az „ágyúsok" veresége azt jelenti, hogy továbbra sem dőlt el: az Arsenal vagy a Tottenham végez a Premier League biztos Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik helyén. Gyenge gólkülönbsége miatt a Manchester Citynek csak elméleti esélye van a bronzéremre.

Az idényben most kezdett a legidősebb csapatával a Blackburn Rovers – Sam Allardyce menedzser emlékezetében minden bizonnyal élénken élt az őszi 2–6 emléke, ezért összpontosított oly sok tapasztalatot a kezdő tizenegybe.

Bárhogyan kalkulált is azonban Allardyce, a nyitány a sérülésből lábadozó Andrej Arsavint csak a kispadra ültető „ágyúsoké" volt. A 3. percben Carlos Vela közelről még a kapu mellé perdített, azonban a következő helyzetből már gól született: Samir Nasri bal oldali szögleténél Bacary Sagna a rövid oldalon megcsúsztatta a labdát, a középen felugró Robin van Persie a léc alá fejelt. 0–1

Mondhatni, a holland a papírforma jegyében cselekedett, hiszen korábban hét meccsen hétszer talált be a Roversnek, amely a gólszám alapján a kedvenc ellenfele a Premier League-ben.

Hiába szerette volna azonban Arsene Wenger, a londoniak menedzsere, ha játékosai a gyenge április kompenzálásaképp a korábbi teljesítményükhöz méltón játszanának az utolsó két meccsen, az előny a szünetre elúszott. A 44. percben elvégzett szöglet után az erősen sanyargatott Lukasz Fabianski röviden ütötte ki a labdát, a blackburniek visszalőtték azt a kapu elé, és David Dunn közvetlen közelről a hálóba kotorta. 1–1

A kilencgólos Dunn-nak még sohasem volt ilyen eredményes idénye a Premier League-ben.

A második játékrész egy-egy tizenegyesgyanús, továbbintős szituációval kezdődött, majd a 68. percben megszerezte a vezetést a Rovers. Csakúgy, mint az első hazai gólnál, bal oldali szögletből magasan érkezett a labda a kapu előterébe, az ilyen feladványokért nem rajongó Fabianskit sikeresen elszigetelték, és Christopher Samba egy lépésről a hálóba fejelt. 2–1

Kisvártatva Dunn alig lőtt fölé szabadrúgásból, s mivel nagyobb gólszerzési lehetőség már nem akadt – ami elsősorban a 67. perctől Arsavint is a soraiban tudó londoniak kritikája –, maradt a 2–1, amellyel a Rovers véget vetett az Arsenal elleni hét mérkőzéses bajnoki nyeretlenségének.

A Blackburn ebben a szezonban veretlen maradt odahaza a négy nagy (Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United) ellen. Az Arsenal április eleje óta képtelen győzni, és még mindig nem tudta biztossá tenni az automatikus Bajnokok Ligája-indulással járó harmadik helyet.

A játéknap kora délutáni mérkőzésén a Hull City csak döntetlenre volt képes Wiganben, amivel bizonyossá vált, hogy kiesik az élvonalból.