FA-kupa: Werner újra betalált; egy félidő alatt lerendezte a Man. City

M. D.M. D.
2021.01.10. 16:28
Megtört a jég, Timo Werner tizenkét meccs után ismét betalált (Fotó: AFP)
A Chelsea és a Manchester City egyaránt meggyőző különbségű győzelmet aratott alsóbb osztályú riválisa felett az angol labdarúgó FA-kupa 3. fordulójában, így bejutott a legjobb 32 közé. Nem úgy a Leeds United, amely meglepetésre simán kikapott negyedik ligás ellenfelétől.

CHELSEA–MORECAMBE

CHELSEA: Kepa – Azpilicueta, Zouma (Tomori, 80.), Rüdiger, Emerson – Mount (Abraham, 74.), Gilmour, Havertz – Zijes (Pulisic, 68.), Werner (Giroud, 68.), Hudson-Odoi (Anjorin, 80.)

Kepa Arrizabalaga 100. tétmérkőzésén a Chelsea-ben a „kékek” a születésnapos (és immár 22 éves) Mason Mount tizenhatoson kívüli góljával már a 18. percben megszerezték a vezetést a negyedik ligás Morecambe ellen, majd az első félidő végén megtört Timo Werner gólcsendje, a német minden sorozatot figyelembe véve 827 játékperc után talált be ismét a londoni együttesben. Legutóbbi találatát november 7-én, a Sheffield United ellen jegyezte a Premier League-ben, azóta tizenkét meccset játszott le a Chelsea-ben gól nélkül…

A szünet után Callum Hudson-Odoi és Kai Havertz is beköszönt, Frank Lampard a játékrész második felében már kockázat nélkül pihentethette kulcsembereit.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

MANCHESTER CITY–BIRMINGHAM CITY

MAN. CITY: Steffen – Joao Cancelo (Harwood-Bellis, a szünetben), Walker, Rúben Dias (Stones, a szünetben), B. Mendy – B. Silva, Rodri (Fernandinho, 67.), De Bruyne (Nmecha, a szünetben) – Mahrez, Gabriel Jesus (Delap, 75.), Foden

Már az első félidőben lerendezte a másodosztályú Birmingham Cityt a többek között Raheem Sterlinget, Ferran Torrest és Sergio Agüerót is nélkülöző Manchester City, amely Bernardo Silva duplájával az első negyedóra végére kétgólos előnybe került. A portugál válogatott futballista 2019 szeptembere, a Watford elleni triplája után most másodszor duplázott a Man. City játékosaként. A harmadik gólt Phil Foden jegyezte, Pep Guardiola a szünetben három kulcsjátékosát – Kevin De Bruynét, Rúben Diast és Joao Cancelót – is lecserélte, és Felix Nmecha (20), Taylor Harwood-Bellis (18), valamint Liam Delap (17) személyében több fiatal játékosának is bizonyítási lehetőséget adott.

A Manchester City sorozatban a hetedik hazai FA-kupa-mérkőzését nyerte meg, ami az 1940-es évek óta a klub történetének legjobb szériája.

MARINE–TOTTENHAM

TOTTENHAM: Hart – Doherty, Alderweireld (Tanganga, a szünetben), Rodon, B. Davies (Reguilón, 71.) – Sissoko (Devine, a szünetben), White – G. Fernandes, Alli (Bale, 65.), Lucas Moura (J. Clarke, 65.) – Carlos Vinícius

A nyolcadosztályú Marine az első 24 percben féken tartotta a tartalékos Tottenhamet, sőt Neil Kengni jól eltalált lökete nyomán még a felső lécet is eltalálta, utána azonban a Spurs tizennégy perc leforgása alatt berámolt négyet, ebből hármat Carlos Vinícius vállalt magára, aki Frank Lampard 2007. januári mesterhármasa óta (a Macclesfield ellen) az első triplázó José Mourinho játékosaként az FA-kupában. A negyediket (időrendben a harmadikat) Lucas Moura lőtte, ő ezt megelőzően 2006 októberében, még a PSG színeiben volt eredményes szabadrúgásból. Az 5–0-s végeredményt a második félidőben a Spurs első csapatának valaha volt legfiatalabb játékosa, a 16 éves és 162 napos Alfie Devine állította be.

ALFIE DEVINE TALÁLATA

A mai formájában létező angol negyedosztály 1958-as életre hívása óta eddig egyszer fordult elő, hogy a divízió egyik csapata legalább három góllal nyerjen egy élvonalbeli együttessel szemben: 1987 januárjában az Aldershot 3–0-ra verte meg az Oxford Unitedet. A második ilyen alkalomra most került sor, a Crawley Town ugyancsak 3–0-ra intézte el a nem legerősebb összeállításában szereplő, de azért többek között Pablo Hernándezt és Rodrigót is kezdőként bevető Leeds Unitedet.

Nagy Ádám csapata, a Championshipben jelenleg 10. helyezett Bristol City 2–1-re nyert a harmadosztály egyik élgárdája, a Portsmouth ellen. Érdekesség, hogy a Bristol sikerére a meccs előtt a fogadóirodák háromszoros pénz körüli összeget fizettek dacára annak, hogy alsóbb ligás csapat volt az ellenfele. Aki tehát Nagyék sikerére fogadott, jól járt…

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Newport (IV.)–Brighton 1–1 (Webster 90+6. – öngól, ill. March 90.) – 11-esekkel 3–4
Chelsea–
Morecambe (IV.) 4–0 (Mount 18., Werner 44., Hudson-Odoi 49., Havertz 85.)
Manchester City–Birmingham City (II.) 3–0 (B. Silva 8., 15., Foden 33.)
Marine (VIII.)–Tottenham 0–5 (Carlos Vinícius 24., 30., 37., Lucas Moura 32., Devine 60.)
Crawley (IV.)–Leeds United 3–0
Barnsley (II.)–Tranmere (IV.) 2–0
Cheltenham (IV.)
–Mansfield (IV.) 2–1 – hosszabbítás után
Bristol City (II.)–Portsmouth (III.) 2–1
Bristol City: Nagy Ádám kezdőként a 77. percig volt a pályán, és a meccs elején sárga lapot kapott.

HÉTFŐ
21.00:
Stockport County (V.)–West Ham United

A Southampton–Shrewsbury Town (III.) mérkőzést később pótolják.

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Manchester United–Watford (II.) 1–0 (McTominay 5.)
Arsenal–Newcastle United 2–0 (Smith Rowe 109., Aubameyang 117.) – hosszabbítás után
Brentford (II.)–Middlesbrough (II.) 2–1
Huddersfield (II.)–Plymouth (III.) 2–3

Blackpool (III.)–West Bromwich Albion 2–2 (J. Yates 41., Madine 66., ill. Ajayi 52., M. Pereira 80. – 11-esből) – 11-esekkel 3–2
QPR (II.)–Fulham 0–2 (B. Reid 104., Kebano 105+3.) – hosszabbítás után
Bristol Rovers (III.)–Sheffield United 2–3 (Kilgour 21., Ehmer 62., ill. Day 6. – öngól, Burke 59., Bogle 63.)
Everton–Rotherham (II.) 2–1 (Tosun 9., Doucuré 93., ill. Olusunde 56.)– hosszabbítás után
Stoke (II.)–Leicester 0–4 (Justin 34., Albirghton 59., A. Pérez 79., H. Barnes 81.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–Liverpool 1–4 (L. Berry 41., ill. Mané 4., 63., Wijnaldum 60., Szalah 65.)
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 1–0 (A. Traoré 35.)