FA-kupa: négyet hintett a Man. City és Lampard első meccsén az Everton is

2022.02.05. 18:27
(Fotó: AFP)
A Manchester City a másodosztály éllovasa, a Fulham, míg az immár Frank Lampard által irányított Everton a Brentford ellen nyert 4–1-re az angol labdarúgó FA-kupa negyedik fordulójában.

A Premier League éllovasa, a Steffen – Walker, Stones, Aké, Joao Cancelo (Zincsenko, 67.) – Fernandinho, Gündogan – Mahrez (McAtee, 78.), De Bruyne (Sterling, 67.), Foden (B. Silva, 78.) – Grealish (Delap, 78.) összeállításban szereplő Manchester City a másodosztály listavezetőjét, a Fulhamet fogadta az Etihad Stadionban. Már szűk negyedóra után 2–1-re állt a meccs, a januári átigazolási időszakban a Liverpoollal tárgyaló Fabio Carvalho vezető találatára hazai részről Ilkay Gündogan és John Stones válaszolt.

A fordulás után az algériaiak Afrika-kupa-kiesése óta a klubjában először pályára lépő Rijad Mahrez szűk öt perc leforgása alatt duplázott (4–1), így a hajrában Pep Guardiola már lecserélhette a legjobbjait, helyettük két fiatal, a 18 éves Liam Delap és a 19 esztendős James McAtee is lehetőséget kapott.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Frank Lampard első mérkőzésén az Everton 4–1-re győzött hazai pályán a hozzá hasonlóan élvonalbeli Brentford ellen. Rafa Benítez irányítása alatt a liverpooli gárda egyetlen meccsen sem jutott el négy találatig. Ugyancsak két Premier League-klub csapott össze Wolverhamptonban, ahol a Norwich 1–0-ra győzött. Az első osztályú együttesek közül továbbjutott még a Crystal Palace és a Southampton is.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Manchester City–Fulham (II.) 4–1
(Gündogan 6., Stones 13., Mahrez 53., 57. – az elsőt 11-esből, ill. Fabio Carvalho 4.)
Everton–Brentford 4–1 (Y. Mina 31., Richarlison 48., Holgate 62., Townsend 90+1., ill. Toney 54. – 11-esből)
Wolverhampton–Norwich City 0–1 (McLean 45+1.)
Southampton–Coventry (II.) 2–1 (S. Armstrong 63., Walker-Peters 112., ill. Gyökeres 22.) – hosszabbítás után
Crystal Palace–Hartlepool United (IV.) 2–0 (Guéhi 4., Olise 22.)
Peterborough United (II.)–Queens Park Rangers (II.) 2–0
Huddersfield Town (II.)–Barnsley (II.) 1–0
Stoke City (II.)–Wigan Athletic (III.) 2–0
Cambridge United (III.)–Luton Town (II.) 0–3
Tottenham Hotspur–Brighton 3–1 (Kane 13., 66., March 24. – öngól, ill. Bissouma 63.)

VASÁRNAP
13.00: Liverpool–Cardiff City (II.) (Tv: Spíler1)
17.00: Nottingham Forest (II.)–Leicester City
19.30: AFCBournemouth (II.)–Boreham Wood (V.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Chelsea–Plymouth Argyle (III.) 2–1 (Azpilicueta 41., Marcos Alonso 105+1., ill. Gillesphey 8.) – hosszabbítás után
Kidderminster Harriers (VI.)–West Ham United 1–2
(Penny 19., ill. Rice 90+1., Bowen 120+1.) – hosszabbítás után

Manchester United–Middlesbrough (II.) 1–1 (Sancho 25., ill. Crooks 64.) – 11-esekkel 7–8