FA-kupa: kétgólos Man. City-siker, a nehezebb fajtából

M. D.M. D.
2021.01.23. 20:30
Phil Foden egyenlítő gólja után már nem volt esélye a Cheltenhamnek (Fotó: AFP)
A Manchester City – a hosszabbítás perceit is beleszámítva – az utolsó negyedórában szerzett góljainak köszönhetően 3–1-re nyert a negyedosztályú Cheltenham Town otthonában a labdarúgó FA-kupa negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé, s ott majd a második ligás Swansea Cityvel találkozik.

A Manchester City összeállítása: Steffen – Harwood-Bellis (Rúben Dias, 68.), E. García, Laporte – Mahrez, T. Doyle (Gündogan, 68.), Fernandinho, Foden, B. Mendy (Joao Cancelo, 77.) – Gabriel Jesus, Ferran Torres

Minden kétséget kizáróan az FA-kupa jelenlegi kiírásának legnagyobb meglepetése lett volna, ha a negyedosztályban hetedik helyen álló, s ott december 5-e óta nyeretlen Cheltenham Town kiejti a Manchester Cityt, ám Pep Guardiola együttese az utolsó bő tíz percben szerzett gólokkal végül érvényesítette a papírformát.

A hazaiak az 59. perctől egészen a 81.-ig vezettek – Alfie May találata a Man. City 509 perces kapott gól nélküli sorozatának végét jelentette –, de ezután a vendégek az idénybeli legeredményesebb játékosuk, Phil Foden, valamint Gabriel Jesus találatával 180 másodperc leforgása alatt fordítottak, majd a hosszabbítás utolsó percében Ferran Torres is beköszönt.1–3

A City így – ha nem is könnyen, de – hozta a kötelezőt, a nyolcaddöntőben pedig a második ligás Swansea vár rá.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Cheltenham (IV.)–Manchester City 1–3 (May 59., ill. Foden 81., Gabriel Jesus 84., Ferran Torres 90+4.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Southampton–Arsenal 1–0 (Gabriel 24. – öngól)
Millwall (II.)–Bristol City (II.) 0–3 (Diedhiou 32. – 11-esből, Wells 58., Semenyo 72.)

Barnsley (II.)–Norwich City (II.) 1–0 (Styles 56.)
Brighton–Blackpool (III.) 2–1 (Bissouma 27., Alzate 58., ill. Madine 45+2.)
Sheffield United–Plymouth (III.) 2–1 (Basham 39., Sharp 47., ill. P. Camara 75.)
Swansea (II.)–Nottingham Forest (II.) 5–1 (Cullen 7., 67., Grimes 29., 60. – a másodikat 11-esből, O. Cooper 85., ill. Knockaert 56.)
West Ham United–Doncaster (III.) 4–0 (Fornals 2., Jarmolenko 32., A. Butler 54. – öngól, Afolayan 78.)