FA-kupa: az Everton és a Fulham hosszabbítás után jutott tovább

2021.01.09. 18:50
A fehér mezes Rotherham hosszabbításra kényszerítette az Evertont (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa legjobb 32 közé jutásáért rendezett párharcaiban a Premier League-ben szereplő Everton és Fulham egyaránt hosszabbításban jutott tovább, míg a West Bromwich 11-esekkel esett ki a Blackpool otthonában. A játéknap legnagyobb meglepetését a hatodosztályú Chorley szolgáltatta, amely 2–0-s győzelmével a második vonalban játszó Derby Countyt búcsúztatta.

A játéknap kora délutáni mérkőzéseinek nagy részét a Championshipben szereplő csapatok vívták, rajtuk kívül a Premier League-ben szereplő Everton és a hatodosztályú Chorley lépett pályára – utóbbi meglepetésre nyert négy osztállyal feljebb szereplő ellenfele, a járvány okozta megbetegedések miatt nem az első csapatával pályára lépő Derby County ellen.

A Derby kénytelen volt egy 19 éves átlagéletkorú, az U23-as és az U18-as keretből összeállított csapattal pályára lépni. A kezdő tizenegyben pályára lépő játékosok közül még egyik sem játszott korábban a felnőttek között – a cserékkel együtt 14 labdarúgó debütált.

Hiába vezetett hamar, hosszabbításra kényszerült másodosztályú ellenfele, a Rotherham ellen az Everton, amely a ráadás első félidejében Abdoulaye Doucuré góljával utóbb kiharcolta a továbbjutást.

A délutáni mérkőzéseken az élvonalbeli csapatok közül rendes játékidőben jutott tovább a Sheffield United és a Leicester. A Fulham és a West Bromwich egyaránt ráadásra kényszerült. Előbbi a hosszabbítás első játékrészének végén harcolta ki a továbbjutást, utóbbi viszont tizenegyesekkel búcsúzott a harmadosztályú Blackpool vendégeként. Meglepően sima győzelmet aratott a negyedosztályú Oldham a Bournemouth otthonában.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Blackpool (III.)–West Bromwich Albion 2–2 (J. Yates 41., Madine 66., ill. Ajayi 52., M. Pereira 80. – 11-esből) – 11-esekkel 3–2
QPR (II.)–Fulham 0–2 (B. Reid 104., Kebano 105+3.) – hosszabbítás után
Bristol Rovers (III.)–Sheffield United 2–3 (Kilgour 21., Ehmer 62., ill. Day 6. – öngól, Burke 59., Bogle 63.)
Everton–Rotherham (II.) 2–1 (Tosun 9., Doucuré 93., ill. Olusunde 56.)– hosszabbítás után
Stoke (II.)–Leicester 0–4 (Justin 34., Albirghton 59., A. Pérez 79., H. Barnes 81.)

Burnley–Milton Keynes (III.) 1–1 – 11-esekel 4–3
Chorley (VI.)–Derby County (II.) 2–0
Boreham Wood (V.)–Millwall (II.) 0–2
Luton (II.)–Reading (II.) 1–0
Norwich City (II.)–Coventry (II.) 2–0
Nottingham (II.)–Cardiff City (II.) 1–0
Blackburn (II.)–Doncaster (III.) 0–1
Exeter (IV.)–Sheffield Wednesday (II.) 0–2