FA-kupa: City-siker idegenben, elődöntős a Guardiola-csapat

K. Zs.K. Zs.
2021.03.20. 20:25
Ilkay Gündogan törte meg a jeget a hajrában (Fotó: AFP)
A Manchester City 2–0-ra győzött az Everton vendégeként az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjének szombati játéknapján, és bejutott a legjobb négy közé.

Sokáig nem találtak fogást egymáson a csapatok, aztán a 84. percben megtört a jég: Aymeric Laporte közeli lövése után Joao Virginia bravúrral a lécre tolta a labdát, de a kipattanóból az akciót középen követő Ilkay Gündogan előre vetődve az immár őrizetlen hálóba fejelt (0–1).

A 90. percben jött a kegyelemdöfés: a nem sokkal korábban becserélt Rodri indította Kevin De Bruynét, és a belga a kapuba vágta a második vendéggólt. Az Everton játékosai Rijad Mahrez magasra emelt lába miatt veszélyes játékot reklamáltak, de a játékvezető megadta a gólt (0–2).

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Az FA-kupát 2019-ben megnyerő City sorozatban a harmadik kiírásban jutott be a legjobb négy közé – ilyesmire 1934 óta nem volt képes.

Egy kis stat: Ilkay Gündogan 12 gólnál jár 2021 tétmérkőzésein, a Premier League-játékosok közül senki sem szerzett nála többet – írja az Opta. A német válogatott futballistának ez volt az első fejes gólja a Cityben 2018 decembere óta.