FA-kupa: bravúros góllal maradt életben a Leeds

B. D. K.B. D. K.
2023.01.08. 17:00
Nem bírt idegenben a Leeds United a másodosztályú Cardiff Cityvel az angol labdarúgó FA-kupa 3. fordulójának vasárnapi játéknapján, de a döntetlennek így is a Premier League-ben szereplő csapat örülhet.

A végén jött a dráma (Fotó: Getty Images)

CARDIFF CITY (II.)–LEEDS UNITED

A tétmérkőzéseket figyelembe véve legutóbb november 5-én tudott nyerni a Leeds United, így jót tett volna a játékosok lelkének, ha kiharcolják a továbbjutást a kupában alacsonyabb osztályú ellenfelükkel szemben. Ez azonban nem sikerült.

A walesi csapat a 24. percben került előnybe, a flipper végén Jaden Philogene lőtt a kapuba (1–0).

Csupán hét percet kellett várni a hazaiak újabb találatára: Sheyi Ojo indult be a védők mögé, és pazar módon váltotta gólra a helyzetet (2–0).

A 65. percben Rodrigo tette izgalmassá a hajrát, aki fejjel szépített (2–1).

Bő tíz perccel a vége előtt – a már eleve sárga lappal rendelkező – Joel Bagan megmentette csapatát az újabb góltól, ugyanis hatalmasat védett az egyik lövésnél. Egy gond volt csak vele, mégpedig az, hogy ő nem kapus, így a kiállítás sorsára jutott, és tizenegyest kapott a Leeds. A labda mögé Rodrigo állt, büntetőjét kivédte Jak Alnwick. Kis túlzással, a védő hárítása nagyobb bravúr volt, mint ez.

A hosszabbításban bedarálta ellenfelét a Premier League-ben szereplő gárda, Junior Firpo passzából Sonny Perkins egyenlített (2–2), kiharcolva ezzel a megismételt meccset.

HARTLEPOOL UNITED (IV.)–STOKE CITY (II.)

Magabiztos, háromgólos győzelmet aratott a Stoke City. A mérkőzés elején Euan Murray talált be a saját kapujába (0–1), a félidő végén pedig Jacob Brown duplázta meg a vendégek előnyét (0–2). A második félidő elején aztán egy újabb öngólt láthatott a közönség, ezúttal Rollin Menayese volt peches (0–3).

NORWICH CITY (II.)–BLACKBURN ROVERS (II.)

Egyetlen gól esett a másodosztályban szereplő két csapat összecsapásán, s azt egy óriási védelmi hibát kihasználva a Blackburn, név szerint Jack Vale szerezte (0–1).

STOCPORT COUNTY (IV.)–WALSALL (IV.)

A második játékrészben Danny Johnson gyönyörű lövésével került előnybe a vendégcsapat (0–1). A 88. percben, nem sokkal a becserélése után Patrick Madden egalizált (1–1), de a 95. percben egy büntetővel így is kiharcolta a továbbjutást a Walsall: Andrew Williams értékesítette magabiztosan a tizenegyest (1–2).

KORÁBBAN

Walesben is nagy csata várható (Fotó: Getty Images)

BRISTOL CITY (II.)–SWANSEA (II.)

Hajmeresztő hiba után szerzett vezetést a Swansea Nagy Ádám korábbi csapata, a Bristol City ellen. A mérkőzés 15. percében Robert Atkinson passzolta el magát kb. 20 méterre a kapuját, az így kialakult ziccert pedig Joël Piroe váltotta gólra (0–1).

Negyedórával a vége előtt aztán Antoine Semenyo fejesét bevédte a vendégek német kapusa, Steven Benda (1–1).

Mivel újabb gól már nem született, a két csapat Walesben hamarosan ismét megütközik egymással.

Ott van a Derby a negyedik körben (Fotó: Getty Images)

DERBY COUNTY (III.)–BARNSLEY (III.)

Nem kegyelmezett harmadosztályú riválisának a Derby. A hazai csapat az első félidő legvégén, tizenegyesből szerezte meg a vezetést, James Collins volt eredményes (1–0).

Egy óra elteltével Tom Barkhuizen duplázta meg a Derby előnyét (2–0).

A hajrában aztán Jack Walton kapus hibáját Jason Knight váltotta gólra, bebiztosítva a gárda a továbbjutását a negyedik körbe (3–0).

A mérkőzés összefoglalója

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Cardiff City (II.)–Leeds United 2–2 (Philogene 24., Ojo 31., ill. Rodrigo 65., Perkins 90+3.)
Hartlepool United (IV.)–Stoke City (II.) 0–3 (Murray 16. – öngól, J. Brown 43., Menayese 48. – öngól)
Norwich City (II.)–Blackburn Rovers (II.) 0–1 (Vale 31.)
Stockport County (IV.)–Walsall (IV.) 1–2 (Madden 88., ill. D. Johnson 63., A. Williams 90+5. – 11-esből)
Később
Manchester City–Chelsea 4–0 (Mahrez 23., 85. – 11-esből, J. Álvarez 30. – 11-esből, Foden 38.)
Aston Villa–Stevenage (IV.) 1–2 (Sanson 33., ill. Reid 88. – 11-esből, Campbell 90+1.)

Korábban
Bristol City (II.)–Swansea (II.) 1–1 (Semenyo 75., ill. Piroe 15.)
Derby County (III.)–Barnsley (III.) 3–0 (Collins 45+1. – 11-esből, Barkhuizen 61., Knight 80.)

HÉTFŐN
21.00: Oxford United (III.)–Arsenal

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Crystal Palace–Southampton 1–2 (Édouard 14., ill. Ward-Prowse 37., A. Armstrong 68.)
Gillingham FC (IV.)–Leicester City 0–1 (Iheanacho 56.)
Preston North End (II.)–Huddersfield Town (II.) 3–1 (Lees 61. – öngól, B. Diaby 73., Browne 85., ill. Kamberi 57.)
Reading (II.)–Watford (II.) 2–0 (Abrefa 45+3., S. Long 90+4.)
Tottenham Hotspur–Portsmouth (III.) 1–0 (Kane 50.)
Blackpool (II.)–
Nottingham Forest 4–1 (Ekpiteta 17., Poveda 64., Hamilton 71., J. Yates 87., ill. R. Yates 90+2.)
Boreham Wood (V.)–Accrington (III.) 1–1 (Ndlovu 77., ill. Astley 6.)
AFC Bournemouth–Burnley (II.) 2–4 (Christie 12., Solanke 48., ill. Benson 6., 57., Zaruri 39., 43.)
Chesterfield (V.)–West Bromwich Albion (II.) 3–3 (T. Williams 7., Dobra 36., 41., ill. Thomas-Asante 2., 90+4., Grant 17.)
Fleetwood (III.)–QPR (II.) 2–1 (Nsiala 40., Omochere 67., ill. Field 37.)
Hull (II.)–Fulham 0–2 (Kurzawa 37., D. James 90+4.)
Ipswich (III.)–Rotherham (II.) 4–1 (Humphreys 43., Chaplin 74., Ladapo 78., Burns 86., ill. Washington 47. – 11-esből)
Middlesbrough (II.)–Brighton 1–5 (Akpom 13., ill. Gross 8., Lallana 29., Mac Allister 58., 80., Undav 88.)
Millwall (II.)–Sheffield United (II.) 0–2 (Jebbison 23., 36.)
Shrewsbury (III.)–Sunderland (II.) 1–2 (Pennington 80., ill. R. Stewart 90+1., O'Nien 90+4.)
Brentford–West Ham United 0–1 (Benrahma 79.)
Coventry (II.)–Wrexham (V.) 3–4 (Sheaf 36., Gyökeres 69., Palmer 76., ill. Dalby 12., Lee 18., O’Connor 45+6., Mullin 58. – 11-esből)
Kiállítva: Panzo (Coventry, 57.)
Grimsby (IV.)–Burton (III.) 1–0 (Richardson 76.)
Luton (II.)–Wigan (II.) 1–1 (Cornick 45+1., ill. Naylor 17.)

Sheffield Wednesday (III.)–Newcastle United 2–1 (Windass 52., 66., ill. Bruno Guimaraes 69.)
Liverpool–Wolverhampton 2–2 (Núnez 45., Szalah 52. ill. Guedes 26., Hi Csan 67.)

Forest Green (III.)–Birmingham City (II.) – elhalasztva

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Manchester United–Everton 3–1 (Antony 3., Coady 52. – öngól, Rashford 90+7. – 11-esből, ill. Coady 14.)