FA-kupa: Aston Villa–Pool és Arsenal–Newcastle a 64 között

M. D.M. D.
2020.11.30. 21:20
Az Aston Villa és a Liverpool legutóbbi mérkőzésén a birminghami együttesnek minden összejött (Fotó: AFP)
Hétfő este – még a nyolcadosztályú Canvey Island és az ötödik vonalbeli Boreham Wood második körös összecsapása előtt (0–3) – az angol Labdarúgó-szövetség elkészítette az FA-kupa harmadik fordulójának párosítását, itt a másodosztályú együttesek mellett már a Premier League-klubok is bekapcsolódnak a küzdelmekbe.

A forduló slágermérkőzését az Aston Villa és a Liverpool vívja majd, a két csapat októberi bajnoki mérkőzésén a birminghami együttes hazai pályán 7–2-re nyert. Ezenkívül még két párharcban találkozik egymással két élvonalbeli csapat: az Arsenal a Newcastle Unitedet, a Wolverhampton a Crystal Palace-t fogadja.

Említést érdemel a nyolcadosztályú Marine és a Premier League-ben listavezető Tottenham Hotspur párbaja is, az FA-kupa harmadik fordulójában ugyanis még sosem volt ilyen nagy osztálybeli különbség két gárda között.

A két manchesteri sztárcsapat, a United és a City egyaránt másodosztályú ellenfelet kapott, a Chelsea-re a negyedik vonalban érdekelt Morecambe vár a 64 között. Nagy Ádám alakulata, a Bristol City a harmadosztályú Portsmoutht kapta ellenfélül.