Többször is bravúrral védett Onódi Ákos, de négy góllal zárt a Liverpool

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.01.08. 20:40
Micsoda meglepetés! (Fotó: AFP)
Az FA-kupában a Liverpool 4–1-re győzött az Aston Villa otthonában, és ezzel továbbjutott – a birminghamiek a profi keretre lecsapó koronavírus miatt az ifjúsági csapatukkal álltak ki.

ANGOL FA-KUPA
3. FORDULÓ, A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Aston Villa–Liverpool 1–4
(1–1)
Birmingham,
Villa Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Pawson
Aston Villa: Onódi – J. Walker (E. Rowe, 75.), D. Revan, M. Bridge, C. Rowe (Swinkels 75.) – L. Bogarde (Lindley, 66.) – Kesler Hayden, Raikhy (Sohna, 66.), M. Sylla, Chrisene (B. Young, 61.) – L. Barry. Menedzser: Dean Smith távollétében Mark Delaney
Liverpool: Kelleher – N. Williams, R. Williams, Fabinho, Milner – J. Henderson (Thiago Alcántara, a szünetben), Wijnaldum, Curtis Jones (Roberto Firmino, 61.) – Mané (Oxlade-Chamberlain, 74.), Minamino (Shaqiri, 61.), Szalah (Origi, 74.). Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: L. Berry (41.), ill. Mané (4., 63.), Wijnaldum (60.), Szalah (65.)

Az élet a legnagyobb rendező, mint mondja a közhely is, és az Aston Villa kicsit „visszakapta” most a 2019-ben történteket, amikor egy Ligakupa-mérkőzésre a FIFA klubvilágbajnokságára készülő Liverpool a tartalékcsapatával látogatott el hozzá, és kapott ki igen simán, 5–0-ra.

Most természetesen a koronavírus szólt közbe, a birminghamieken végigsöpört a betegség, így az U23-as és az U18-as csapatból hoztak össze alkalmi keretet a bajnoki címvédő ellen, és a Villa kapuját a fiatal Onódi Ákos védte – aki annak idején járt próbajátékon a Liverpoolnál is.

A Győri ETO neveltje hamar gólt kapott, Sadio Mané közeli fejesét nemhogy a Villa kezdőkapusa, de Alisson sem fogta volna. Ez követően a Liverpool kilencven százalékban birtokolta a labdát, de sok ziccert nem alakított ki. Onódi fogta Fabinho lapos lövését és Mané közeli bombáját is, Wijnaldum az ötös elől a léc fölé lőtt.

Mohamed Szalah egy védőn megpattanó lövését is elérte a magyar kapus egy hatalmas vetődéssel, Curtis Jones próbálkozása sem fogott ki rajta, miközben az egyik ellentámadásból egyenlített a „Villa fakó”, a Barcelonában is megfordult, 17 esztendős Louie Barry révén!

Jürgen Klopp beküldte a szünetben Thiago Alcántarát, pörgősebb is lett a vendégek játéka, de Fabinho közelről a kapus ölébe fejelte a labdát, Szalah pedig ugyan a kapuba talált, de ezt les miatt nem adták meg.

Azonban a különbség az különbség, amikor megrázta magát a Pool, négy perc és 20 másodperc alatt három gólig jutott, Sadio Mané, Mohamed Szalah és Georginio Wijnaldum is eredményes volt a nagy roham során.

Ezzel el is dőlt, és nem szaggatta már az istrángot a Pool, a hazai fiatalok így is borzalmasan elfáradtak a hajrára, ám minden dicséretet megérdemelnek a helytállásukért.

A másik mai mérkőzésen
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 1–0 (A. Traoré, 35.)

Nyolc védés, nem mindennapi eset e sorozatban

29 lövés, 83 százalékos labdabirtoklás a Pooltól.

Az előző három alkalommal, amikor a Liverpool kiütötte e kupából a Villát, mindig a döntőig masírozott.

Az Aston Villa előző 8 FA-kupa-meccséből 7-et elbukott a Pool ellen, de 2015-ben nyert ellene az elődöntőben, a Wembley-ben.

90+2. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Chamberlain a jobb sarok mellé lő jobbal, 24-ről. Két perc a ráadás.

89. perc Swinkels szereli csodás becsúszással az ötös jobb sarka előtt a lőni készülő N. Williamst!

88. perc Shaqiri a jobbon, de túlcifrázza Swinkels mellett.

85. perc Thiago jobbal 22-ről a lécre lő, Onódi ezen is rajta volt.

83. perc
Firmino előbb a kapu mellé lő, majd nem sokra rá balról, ötről jobbal az oldalhálóba lő. Onódi vetődve biztosított.

81. perc N. Williams beadását kirúgja Young, aki aztán bedob egy szép cselt is.

79. perc
Két hazai játékos is begörcsöl.

Két gólpassz, 208 másodperc alatt

75. perc Edward Rowe
a lesérült, elfáradt Walker helyén, Sil Swinkels Callum Rowe-val pacsizhat.

74. perc Szalah le, Divock Origi be, Alex Oxlade-Chamberlain Manét váltja. Ászpihenő.

70. perc Fabinho passzát Mané ballal tízről kapura teszi, de blokkol Raven.

66. perc Harrison Sohna be, Raikhy le, Hayden Lindley pedig Bogarde helyére áll be a hazaiakhoz.

65. PERC MOHAMED SZALAH IS BETALÁL, ballal a bal alsóba lő Bridge lába között, 14-ről, kissé jobbról. Ezt sem foghatta a magyar kapus. 1–4!

63. PERC ITT AZ ÚJABB GÓL, Shaqiri jobb oldali, jobblábas beadását az ötös bal sarka elől SADIO MANÉ szép ívben a kapu bal felső sarkába fejeli! 1–3!

61. perc Curtis és Minamino le, Xherdan Shaqiri és Roberto Firmino be, Christene helyén Brad Young.

60. PERC EZ MÁR BENT VAN, GEORGINIO WIJNALDUM a bal alsóba lő jobbal, 15-ről, Minamino okos passza után. 1–2!

60. perc Záporoznak a beadások, Revan azonban bombaformában védekezik ma.

53. perc Megúszta a Villa, Onódi kiejti a labdát, Szalah közelről a kapuba rúgja azt, a saját kipattanóját. Lesen kapta az egyiptomit Williams jobb oldali beadása, a magyar kapusról éppen a feladóhoz ment vissza a labda. Jó kapusnak...

52. perc Milner jobb oldali szögletét Fabinho nyolcról a kapus ölébe fejeli!

Érdekes, Mané az első angliai kupagólját vágta a Pool színeiben ma.

48. perc Minamino lő ballal 17-ről kapura, blokkol bevetődve Bridge! Revan meg Milner ballábas, lapos beadását vágja ki a kapu elől!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Thiago Alcántara
a pályán a Poolban, Henderson ment le.

Fiatalság, boldogság...

Onódi hatszor védett az első félidőben!

17 évesen és 201 naposan 2013 óta Barry a legfiatalabb, aki PL-es csapatnak gólt lőtt a sorozatban, akkor a citysta Rony Lopes 17 évesen és 8 naposan lőtt gólt a Watfordnak.

A Premier League-ben szereplő kluboknál a stábtagok és játékosok heti két vizsgálaton esnek át, kedden heti rekordot jelentő 40 pozitív esetről számoltak be.

„Sajnos, ez egyre többször fog megtörténni. Csak figyeljék a híreket, az előrejelzések szörnyűek, egyre rosszabb lesz a helyzet" – fogalmazott a BBC-nek adott interjúban Nuno Espírito Santo csapata pénteki (mai) FA-kupa-mérkőzése előtt, amelyen a „farkasok" a Crystal Palace-t fogadják.

Az angol futballklubokhoz kapcsolódó koronavírus-fertőzések növekvő száma miatt fejezte ki aggodalmát a Wolverhampton Wanderers menedzsere, Nuno Espírito Santo, aki a járványügyi helyzet romlásától tart.

Amióta a Villa megverte a Poolt a 2015-ös elődöntőben, sorozatban három PL-csapattól kapott ki a sorozatban, nulla lőtt és tíz kapott góllal.

Ezt nem foghatta Onódi (Fotó: AFP)

45. PERC EZZEL VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc A Fabinho indította Jones jobbal 24-ről a bal alsóba lőne, de Onódi vetődve eléri ezt a liverpooli kísérletet is!

44. perc Curtis Jones kap sárga lapot Bridge meggyötréséért.

41. PERC ITT AZ EGYENLÍTÉS, LOUIE BERRY a bal alsó sarokba lő a 16-osra betörve, jobbal, 12 méterről, Williams mellől. 1–1! Rowe adta a gólpasszt, a felezőről.

40. perc Minamino jobb oldali beadását elvéti a 16-os előtt Jones.

37. perc Milner jobbal 25-ről nem sokkal talál kissé balról a bal felső fölé.

Sokat fut a hazai szűrő, a 17 esztendős Lamare Bogarde. Ismerős a neve? Igen, a nagy Winston Bogarde egyik unokaöccse ő. A testvére, Melayro Bogarde 18 éves, a Hoffenheim profija.

35. perc Onódi! Szalah lő ballal 16-ról, kissé balról kapura, Bridge lába beleér még a lövésbe, de a kapus így is eléri azt vetődve a bal alsó előtt!

A 17 éves ék, Louie Barry a Barcelona neveltje.

31. perc Henderson jobb oldali beadása a magyar kapusé.

Milner anno 124 meccsen 22 gólt lőtt a Villa színeiben, 25 gólpassz mellett.

30. perc Sylla szereli acélkeményen a lőni akaró Hendersont a 16-oson. A guineai-spanyol Sylla Katalóniában nőtt fel, a Granollers és a Canovelles neveltje.

29. perc Milner jobb oldali beadását Szalah hétről feladja fejjel Onódinak.

23. perc Nagy védés,
Henderson beadása után Fabinho jobbal 14-ről kapura lő, balra vetődve véd a magyar kapus, a bal alsó előtt, Mané jobbról éles szögből, jobbal kapura lő, de Onódi ezt is kivédi!

21. perc Wijnaldum jobbal 18-ról Bridge-be lő, korner. Kisszöglet, Milner beadását elfejeli Walker Mané elől.

16. perc Mezőnyharc, 90 százalékos vendégfölénnyel. Onódi egy kirúgással mutatta meg csak magát ezekben a percekben.

9. perc Wijnaldum a bal felső fölé lő jobbal, hat méterről, kissé balról, Minamino beadása és Szalah körömpassza után.

A NAP STATJA: a Villa mai kezdőjéből Sylla, Hayden, Barry, Bogarde és Chrisene még meg sem született, amikor Milner bemutatkozott az FA-kupában, 2003 januárjában!

6. perc Hayden odakönyököl Milnernek, ápolás.

A gólszerző lesérül, rosszul érhetett földet, de folytatja.

4. PERC VEZET A POOL, Jones jobb oldali beadását SADIO MANÉ hét méterről, középről, Bridge mellől félmagasan a bal sarokba fejeli. Onódi hatalmasat repül, de ezt nem érheti el: 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak világoskék-vörös mezben s fehér nadrágban, a vendégek tiszta feketében!

Onódi Ákos személyében 19 éves magyar kapus védi az Aston Villa kapuját a Liverpool ellen! A játékos anno volt a Liverpoolnál is próbajátékon.

Egy kis örökmérleg: 195 találkozó, 59 birminghami és 96 liverpooli sikerrel, 279, ill. 346 rúgott góllal.