FA-kupa: a Nottingham megint kiejtette az Arsenalt

M. D.M. D.
2022.01.09. 20:05
A győztes gól pillanata – Lewis Grabban találatával a Forest kiejtette az Arsenalt (Fotó: AFP)
A Nottingham Forest 1–0-ra legyőzte hazai pályán az Arsenalt az angol labdarúgó FA-kupa harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé, s készülhet a Leicester City elleni összecsapásra.

Szinte napra pontosan négy évvel ezelőtt, 2018. január 7-én a Nottingham nagy sikert ért el azzal, hogy 4–2-re legyőzte hazai pályán az Arsenalt az FA-kupában. Nem szeretett volna ehhez hasonlót átélni a londoni együttes, amelyből Granit Xhaka és Folarin Balogun koronavírusos fertőzés, míg Emile Smith Rowe és Tomijaszu Takehiro kisebb sérülés miatt hiányzott ezen az estén. A négy évvel ezelőtti Arsenalból egyébként csak Eddie Nketiah maradt meg hírmondónak erre a meccsre, ő akkor csereként állt be.

Mikel Arteta viszonylag hamar, már a 35. percben változtatott a kezdőcsapatán (Leno – Cédric, White, Holding, Nuno Tavares – Lokonga, Patino – Saka, Ödegaard, Martinelli – Nketiah), lekapta a pályáról Nuno Tavarest, aki összesen kilencszer adta el a labdát, és csak 65 százalékban passzolt pontosan. A 21 éves portugál balhátvéd nem viselte jól, hogy a spanyol tréner megvonta tőle a bizalmat, dühében a földhöz vágta a kesztyűjét, miután lepacsizott a helyére érkező Kieran Tierneyvel.

Nuno Tavares vasárnapi teljesítménye egy kilenc másodperces videóval szemléltetve

Mikel Arteta valahogy így kapta le őt a pályáról…

A második félidő közepén Steven Cooper, a Nottingham walesi menedzsere is „belenyúlt” a meccsbe, becserélte a 33 esztendős Lewis Grabbant, ami nyerő húzásnak bizonyult, az FA-kupában legutóbb 2011 decemberében, még a Rotherham színeiben eredményes csatár ugyanis a hajrában eldöntötte a meccset a Forest javára (1–0). VIDEÓ ITT!

A „No More Red” kezdeményezés jegyében hófehér mezben futballozó londoniak az utolsó percekben kapkodtak a veszett fejsze nyele után, de komolyabb lehetőséget már nem tudtak kialakítani, így búcsúztak az FA-kupától.

A másodosztályban kilencedik helyen álló Nottingham tehát a 2020-as győztest már kiejtette. A következő körben a 2021-ben aranyérmes Leicester City lesz az ellenfele…

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Nottingham Forest (II.)–Arsenal 1–0 (Grabban 83.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.55:
Manchester United–Aston Villa (Tv: Spíler1)

KORÁBBI VASÁRNAPI EREDMÉNYEK
Liverpool FC–Shrewsbury Town (III.) 4–1
(K. Gordon 34., Fabinho 44., 90+3. – az elsőt 11-esből, Firmino 78., ill. Udoh 27.)
Tottenham Hotspur–Morecambe (III.) 3–1 (Winks 74., Lucas Moura 86., Kane 88., ill. A. O’Connor 33.)
West Ham United–Leeds United 2–0 (Lanzini 34., Bowen 90+3.)
Wolverhampton Wanderers–Sheffield United (II.) 3–0 (Podence 14., 80., N. Semedo 72.)
Charlton Athletic (III.)–Norwich City 0–1 (Rashica 80.)
Luton Town (II.)–Harrogate Town (IV.) 4–0
Stoke City (II.)–Leyton Orient (IV.) 2–0
Cardiff City (II.)–Preston North End (II.) 2–1 – hosszabbítás után