FA-kupa: a Nottingham jutott be utolsóként nyolc közé

K. B.K. B.
2022.03.07. 22:24
Sikerével a legjobb nyolc közé jutott a Nottingham Forest (Fotó: Getty Images)
A Nottingham Forest 2–1-re legyőzte a szintén másodosztályú Huddersfield Town együttesét az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében, s ezzel eldőlt, hogy a Forest küzdhet meg a Liverpoollal a legjobb négy közé jutásért.

Az első gólt a Huddersfield jegyezte a 13. percben; Danel Sinani szögletből adta be remekül a labdát, amelyet Tom Lees fejelt a kapuba (0–1). Nem sokat kellett várni az egyenlítésre és a fordításra, a 29. percben szép akciót követően Sam Surridge volt eredményes, majd 8 perccel későbbRyan Yates is betalált. A második játékrészben a Huddersfield valamelyest meggyőzőbben játszott riválisánál, de végül a címvédő Leicester Cityt az előző körben kiejtő Notthingham Forest győzött 2–1-re.