FA-kupa: a Newcastle nem bírt harmadosztályú riválisával

2020.01.04. 15:32
A 17 éves Luke Matheson (felül) szólója után a 40 éves Aaron Wilbraham döntetlenre mentette a meccset (Fotó: AFP)
Az angol harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban (League One) szereplő Rochdale nagy meglepetésre 1–1-re végzett az élvonalbeli Newcaste-lel, így a felek ellentétes pályaválasztással újra egymásnak feszülnek az FA-kupában.

Pedig jól indult a mérkőzés a „szarkák” szempontjából, hiszen bő negyedórányi futball után Miguel Almirón bombázott a léc alá, de a hajrában a 17 éves Luke Matheson szólója után a 40 éves Aaron Wilbraham egyenlített (1–1).

A Bristol City is megismételt mérkőzésre kényszerül, Nagy Ádám végigjátszotta a Shrewsbury Town elleni, 1–1-gyel végződő találkozót.

A Hull City Balogh Norbert nélkül Tom Eaves vezérletével fordulatos meccsen nyert. A triplázó játékos nyitotta a gólok sorát, de a Rotherham a szünet előtt fordítani tudott, pedig közben emberhátrányba is került. A második félidő derekán újra jött Eaves, majd a 93. percben eldöntötte a továbbjutás kérdését.

Az FA-kupa hét végi fordulójában a „Fel a fejjel!” kampány keretében minden mérkőzés kezdését egy perccel elhalasztották. A futball szereplői ezzel a gesztussal azt kérik a szurkolóktól, szánjanak egy percet arra, hogy szembenéznek esetleges mentális problémáikkal, mint például a depresszióval.

18.31: AFC Bournemouth–Luton Town (II.)
18.31: Fleetwood Town (III.)–Portsmouth (III.)
18.31: Leicester City–Wigan Athletic (II.)
18.31: Manchester City–Port Vale (IV.)
18.31: Wolverhampton Wanderers–Manchester United (Tv: Spíler1)

VASÁRNAP
15.01: Bristol Rovers (III.)–Coventry City (III.)
15.01: Burton Albion (III.)–Northampton Town (IV.)
15.01: Charlton Athletic (II.)–West Bromwich Albion (II.)
15.01: Chelsea–Nottingham Forest (II.)
15.01: Crewe Alexandra (IV.)–Barnsley (II.)
15.01: Crystal Palace–Derby County (II.)
15.01: Middlesbrough (II.)–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)
15.01: Queens Park Rangers (II.)–Swansea City (II.)
15.01: Sheffield United–AFC Fylde (V.)
17.01: Liverpool–Everton (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
19.16: Gillingham (III.)–West Ham United (Tv: Spíler1)

HÉTFŐ
20.56: Arsenal–Leeds United
A győztesek továbbjutottak, a döntetlennel záruló mérkőzéseken ellentétes pályaválasztással újra összecsapnak a felek.