FA-kupa: öngól lökte be a Swansea szekerét, 8 között a Palace

2019.02.17. 18:55
A Wolverhampton Wanderers bejutott az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjébe, mivel a nyolc között 1–0-ra legyőzte a másodosztályú Bristol Cityt.

A „farkasok” a 2002–2003-as idény óta először jutottak be a legjobb nyolc közé az FA-kupában, élvonalbeli gárdaként pedig az 1980–1981-es kiírásban szerepeltek itt legutóbb. A csata egyetlen gólját Ivan Cavaleiro szerezte a 28. percben – a meccs első kapura lövéséből.

A 17 órakor kezdődő mérkőzéseken a Crystal Palace az első félidőben lerendezte a két osztállyal lejjebb játszó riválisát (0–2), a Championship-gárdák ütközetén pedig hiába vezetett a Brentford a 49. percig, egy öngól után beindult a Swansea City, és 4–1-re nyert. Utóbbi meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a 61. percben Ezri Konsa (Brentford) megkapta második sárga lapját, így az utolsó fél órában emberhátrányban játszottak a vendégek.

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Bristol City (II.)–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Cavaleiro 28.)
Doncaster Rovers (III.)–Crystal Palace 0–2 (Schlupp 8., M. Meyer 45+2.)
Swansea City (II.)–Brentford (II.) 4–1 (Daniels 49. – öngól, James 53., Celina 66., Byers 90., ill. Watkins 28.)