Championship: csak Tőzsér játszott, és ő sem örülhetett

2015.01.10. 18:10
Bajner Bálinté (Ipswich) után Tőzsér Dániel (Watford) és Király Gábor (Fulham) csapatának is vereséget hozott az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 25. fordulójának szombati játéknapja. Bogdán Ádámék (Bolton) egy ponttal gazdagodtak. A magyar légiósok közül csak Tőzsér lépett pályára.

A kiesőzónából menekülő Huddersfield Nahki Wells lövésével a második félidő elején szerzett vezetést Tőzsér Dániel csapata ellen, és bár a csereként beálló Odion Ighalo a 66. percben egyenlített, a folytatásban a hazaiaktól James Vaughan és Joel Lych is a kapuba talált – utóbbi látványos ollózással –, így Tőzsérék 3–1-re kikaptak. A magyar középpályás végig a pályán volt. Tőzsér Dániel csapata ellen, és bár a csereként beálló Odion Ighalo a 66. percben egyenlített, a folytatásban a hazaiaktól James Vaughan és Joel Lych is a kapuba talált – utóbbi látványos ollózással –, így Tőzsérék 3–1-re kikaptak. A magyar középpályás végig a pályán volt.

Király Gábor kispados volt a Fulhamben, amely 1–0-ra kikapott a bajnokságban hetek óta nyeretlen Cardiff City otthonában. A londoniak sincsenek csúcsformában, sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el a Championshipben.

Bogdán Ádám, a Bolton magyar válogatott kapusa szintén a kispadon ücsörgött, a hálót Andy Lonergan őrizte a Leeds ellen. A boltoniak a veterán Eidur Gudjohnsen büntetőjével egyenlítettek és tartottak otthon egy pontot (1–1).

A Charlton kispadjára is érdemes volt odasandítani „magyar szemmel”: már ott ült a nemrégiben Újpestről igazolt szerb utánpótlás-válogatott kapus, Marko Dmitrovics. Az Athletic hazai pályán szenvedett vereséget a Brightontól.

A forduló szenzációját a Bournemouth hazai veresége jelentette: az éllovas 14 bajnoki fordulón át volt veretlen, a sorozatot a héten menedzsert váltó Norwich törte meg úgy, hogy a 64. perctől emberhátrányban játszott. Az új szakvezető, Alex Neil kezdetben a lelátóról figyelte csapatát, a kiállítás után azonban csatlakozott a meccselő pályaedzőhöz, Mike Phelanhez.