Az Everton 0-2-ről mentett pontot a liverpooli derbin

2012.10.28. 16:31
Az első gól: Suárez lövése Bainesről pattan be (Fotók: Reuters)
Izgalmas és jó meccset, valamint 2–2-es döntetlent hozott az angol labdarúgó Premier League 9. fordulójában a Mersey-parti derbi: az Everton 0–2-ről felállva mentett pontot a Goodison Parkban a Liverpool ellen. A végeredmény már az első félidőben kialakult.

A 219. Mersey-parti derbire hosszú idő után úgy készülhetett a házigazda Everton, hogy a tabellán elfoglalt helyezése és formája is esélyessé tette, ráadásul mostanra a játékoskerete sem feltétlenül rosszabb, mint a Liverpoolé – ehhez képest a 20. percben már 0–2-t mutatott az eredményjelző.

A lendületes nyitányt a „vörösök" fejezték be góllal, a 14. percben José Enrique beadása után Raheem Sterling még elrepült (nem magától), Luís Suárez pedig a hosszúról éles lövést küldött a kapuba, s a labda Leighton Bainesről vágódott a hálóba. Az Everton még magához sem tért igazán a sokkból, máris megkapta a másodikat: Steven Gerrard precízen beívelt szabadrúgásába Suárez finoman belecsúsztatott, és mehetett is ünnepelni. Az uruguayi csatár még az első találat után látványos műeséssel ünnepelt az Everton-kispad előtt, mivel a „kékek" többször is szóvá tették neki a meccs előtt, hogy nagyon könnyen feldobja magát...

A házigazdák összeomlás helyett feltámadással reagáltak a gólra: Marouane Fellaini lövése még elment a kapu mellett, de a 21. percben egy szöglet után a Pepe Reina helyett védő Brad Jones pocsékul öklözte ki a labdát, Leon Osman pedig a tizenhatoson kívülről kemény lövést küldött a jobb alsóba.

A 34. percben már 2–2 volt az állás: a bal szélen egyébként is fickándozó Kevin Mirallas beadása Fellainit találta el, a „mikrofonfrizurás" belga középre lőtte a labdát, Steven Naismith meg érkezett és közelről kiegyenlített. A teljes lendületbe jött Everton folytatta a félidő lezárásáig a rohamokat, Mirallas pazar pördüléses csel után okozott zavart, majd a Liverpoolnak még néhány szögletet kellett kivédekeznie – hogy aztán a nagyon jó első félidő egy Gerrard-lövéssel érjen véget.

GERA-GÓLPASSZ, DE HIÁBA

A Newcastle United a West Bromwich Albion, a Tottenham pedig a Southampton ellen aratott 2–1-es győzelmet.

A Newcastle a 35. percben Demba Ba révén szerezte meg a vezetést, a választ a fordulás után a West Brom egy kilátástalannak tűnő létszámhátrányos helyzet végén postázta. Egy felívelt labdát Romelu Lukaku tett vissza Gera Zoltánnak, aki remek ütemben emelt újra a csatárhoz, Lukaku pedig közelről befejezte az akciót – a két vendégjátékos hat newcastle-i védővel szemben vitte végig a támadást. Sokáig úgy tűnt, hogy a WBA kihúzza ikszre, de egy szerencsés góllal a Newcastle szerezte meg a három pontot: Sammy Ameobi lövése Papiss Cissén megpattanva jutott a hálóba. Gera 88 percnyi lehetőséget kapott a találkozón.

A Tottenham egy félidő alatt döntésre vitte a Southampton elleni idegenbeli találkozót. Az utóbbi klubnál nevelkedőt (és profiként egykor ott bemutatkozott) Gareth Bale fejjel szerezte meg a vezetést a Spursnek, majd Clint Dempsey még a szünet előtt megduplázta az előnyt, így Jay Rodriguez szépítése kevésnek bizonyult a Soton számára.

A két csapat a szünetben kifújta magát, de nem vett vissza, a Liverpoolnak Sterling, az Evertonnak Nikica Jelavic révén akadt gólszerzési lehetősége a második játékrész elején, Gerrard szabadrúgásból pörkölt rá egyet, Fellaini pedig egy fejessel tévesztett célt.

A 67. percben Baines bal oldali szabadrúgása után Jelavic fejelt tisztán, bólintott is, csak a kapu nem arra helyezkedett el, amerre a horvát csatár gondolta... A már így is az Everton-drukkerek bögyében levő Suárez egy Sylvain Distin elleni szabálytalansággal szerzett újabb rossz pontokat, na meg egy sárga lapot...

Az uruguayi a hajrában is gondoskodott arról, hogy a közönségnek legyen miért felhördülnie, a 83. percben a jobb oldalon pánikba kergette a teljes hazai védelmet, de nem ünnepelhetett újabb gólt.

A 94. percben igen, más kérdés, hogy szabadrúgás után született találatát nem adta meg a bíró – támaszkodást lehetett volna fújni, de az asszisztens intésére les miatt nem ítélt gólt Andre Marriner. Les viszont nem volt – így maradt a 2–2-es döntetlen, a Liverpool-játékosoknak meg volt mit megbeszélniük a játékvezetői egységgel a lefújás után.

EVERTON–LIVERPOOL 2–2

NEWCASTLE UNITED–WEST BROMWICH ALBION 2–1
SOUTHAMPTON–TOTTENHAM 1–2