Werner első gólja mit sem ért, 11-esek után továbbment a Spurs

2020.09.29. 20:36
Lamela a hajrában egyenlített, a tizenegyesekben pedig jobb volt a Spurs (Fotó: AFP)
Már szinte a negyeddöntőben érezhette magát a Chelsea, mégis kiesett az angol Ligakupából: Erik Lamela hajrábeli gólja és a tizenegyespárbaj után a Tottenham jutott tovább.

ANGOL LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Tottenham–Chelsea 1–1 –11-esekkel 5–4
London,
Tottenham Hotspur Stadium, zárt kapuk mögött. Vezette: Mason
TOTTENHAM:
Lloris – Alderweireld, Dier, Tanganga (Kane, 70.) – Aurier, G. Fernandes (Höjbjerg, 63.), Ndombelé, M. Sissoko, Reguilón – Bergwijn (L. Moura, 76.), Lamela. Menedzser: José Mourinho
CHELSEA: E. Mendy – Azpilicueta, Zouma, Tomori, Chilwell (E. Palmieri, 66.) – Jorginho, Kovacic (Kanté, 70.) – Hudson-Odoi, Mount, Werner – Giroud (Abraham, 76.). Menedzser: Frank Lampard
Gólszerző: Lamela (84.), ill. Werner (19.)
A győztes továbbjutott.

Immár negyedszer csapott össze egymással kedd este a mester és a tanítvány, José Mourinho és Frank Lampard. Az összesen négy éven át tartó közös munka óta egyszer a Manchester United és a Derby County, kétszer a Tottenham és a Chelsea menedzsereiként találkoztak – háromból háromszor Lampard nyert. A portugál tréner azzal a céllal vezérelte pályára csapatát, hogy megtörje ezt a sorozatot.

A Chelsea és a Spurs és a harmadik fordulóban csatlakozott a Ligakupa küzdelmeihez: a délnyugat-londoniak hatossal szórták meg a Barnsleyt, míg keddi ellenfelük meccse elmaradt, hiszen a Leyton Orient nem tudott kiállni a koronavírus-fertőzések miatt.

Meglehetősen lassú iramban, óvatos tapogatózással kezdődött a mérkőzés, az első lövésre 15 percet kellett várni. Azonban aktívabb volt a Chelsea, és ez hamarosan az eredményjelzőn is láthatóvá vált: Sergio Reguilón labdavesztése után César Azpilicueta egy csel után középre gurított, Timo Werner egy átvétel után jobbal, kissé jobbról, a tizenhatos vonalától a bal alsóba lőtt – 0–1.

Ez volt a nyáron érkező Werner első gólja tétmeccsen a Chelsea mezében – felkészülési mérkőzésen már korábban betalált.

A Tottenham lassan ébredezett, sokáig szinte egyáltalán nem volt képes érdemi támadásokat vezetni. A 35. percre Erik Lamela révén azért eljutott ellenfele kapujáig, de a sérült Szon Hung Min és a kispadon ülő Harry Kane hiányában nem volt acélos a támadógépezet.

A második félidő elején viszont más felfogásban léptek pályára az észak-londoniak: láthatóan aktivizálták magukat, Sergio Reguilón és Steven Bergwijn révén két nagy lehetőségük is volt a fordulás utáni első öt percben.

A gól azonban csak nem akart összejönni, így a 70. percben megérkezett a pályára Harry Kane, aki csak helyzetig jutott, gólig nem. José Mourinho a 77. percben az öltözőbe is bement – a mellékhelyiségre rohanó Eric Dier után –, ám nemsokára visszatért.

És amikor már a legtöbben elkönyvelték, hogy itt bizony a Chelsea jut tovább, jött a gól: Sergio Reguilón szelídített meg a tizenhatos bal oldalánál egy felívelést. Egy csel után átrúgta a labdát a túloldalon várakozó Erik Lamelának, aki hat méterről a kapuba pofozta az egyenlítő találatot – 1–1.

A szabályok szerint a Ligakupa ilyen korai szakaszában hosszabbítás nincs, egyből tizenegyesrúgások következnek. Az első négy párban senki sem hibázott, ám az utolsó körben Harry Kane magabiztos rúgása után Mason Mount rontott, így a Spurs jutott tovább, míg Mourinho megtörte Lampard elleni rossz sorozatát.

5. pár: Harry Kane érkezik, ő a bal alsóba rúgja a labdát. Mount kapu mellé lő – 5–4, ITT A VÉGE, A TOTTENHAM JUT TOVÁBB!

4. pár:
Lucas Moura visszatér a jobb alsóhoz, ő is betalál. Emerson Palmieri szintén a jobb oldalt választja, ám ő erőből lő – 4–4!

3. pár: eddig mindenki a jobb oldalt rúgja, Höjbjerg is betalál. Jorginho érkezik a Chelsea-től, ő az első, aki a bal oldalt célozza. Nem hibázik – 3–3!

2. pár:
Lamela is a jobb alsóba gurít, eddig háromból három. Azpilicueta is ugyanazt az oldalt választja, de ő megemeli a labdát – 2–2!

1. pár:
Dier az első rúgó, magabiztosan a jobb alsóba gurít az elvetődő Mendy mellett. Abraham és Lloris eljátssza ugyanezt, 1–1!

90+3. perc: VÉGE, jöhetnek a tizenegyesek!

90+1. perc:
három perc lesz a hosszabbítás.

89. perc:
Alderweireld marad lenn az ellenfél tizenhatosán belül, de feltápászkodik, amint arra jön a labda.

86. perc:
ha így marad, nincs kétszer 15 perces ráadás, hanem egyből jönnek a tizenegyesek.

84. perc: OTT AZ EGYENLÍTÉS, LAMELA! Reguilón kap hosszú labdát a bal oldalon, szépen átveszi, egy csel után átrúgja a túloldalra Lamelának, aki védője mellett átveszi, és hat méterről a bal alsóba passzol! 1–1!

83. perc:
Jorginho is besárgul.

81. perc: KAAAANE!
Remek kiugratást kap a jobb oldalon, visszahúzza a labdát Tomori mellett, de nem találja el a kaput!

79. perc:
a Chelsea ráérősen passzolgat ellenfele térfelén, a Spurs egy darabig nézi, majd elrontja az akciót Lampard csapata.

78. perc:
Mourinho visszatér.

77. perc:
Abraham máris lő egyet, Mourinho közben bemegy az öltözőbe. Hogy ennek mi az oka, azt egyelőre nem tudni.

76. perc:
Bergwijnt Lucas Moura váltja a Spursnél, Giroud-t Tammy Abraham a Chelsea-nél.

73. perc: NAGY WERNER-HELYZET!
Ellenfele térfelén szerez labdát a Chelsea, a jobbról középre gurított labda is hibátlan, de a német támadó lövését hárítja Lloris!

71. perc: CSUKAFEJES!
No nem valami pontos, de azért a mozdulat szép – Aurier beadása után Reguilón vetődik be.

70. perc:
eddig várt Mourinho, Tanganga helyére érkezik Harry Kane. A túloldalon Kovacicot Kanté váltja.

69. perc:
Lamela íveli be a Spurs szögletét, Mendy nem túl magabiztosan beleüt, de a második felé repülő labdát már magabiztosan húzza le.

66. perc:
Chilwellnek is ennyi volt a mai meccs, Emerson Palmieri váltja.

65. perc:
egy magasba rúgott labdánál Werner birkózza le védőjét nem megengedett eszközökkel, jöhet a Spurs.

63. perc:
az első csere, Gedson Fernandes helyén Höjbjerg folytatja.

62. perc: Mount húzza vissza a labdát embere mellett, de elcsúszik. Nagyot kiált, lent is marad, de felpattan, nem sérült meg.

61. perc:
beívelheti a szabadrúgást a Chelsea, de Azpilicueta szabálytalan, így már a Spurs jöhet.

61. perc: Tanganga rántja vissza ellentmondást nem tűrően az őt otthagyni készülő Mountot – újabb sárga lapos figyelmeztetés.

59. perc:
Aurier csúszik oda hátulról a labdát már elpasszoló Jorginhónak – sárga lap.

58. perc: EGY LÖVÉS!
Azpilicueta szánja el magát tüzelésre jobbról, úgy 25 méterről, de nem találja el a kaput.

57. perc:
Lamela rúg oda hátulról egyet a labdát fedező Zoumának, jöhet a Chelsea.

53. perc:
tizenegyesgyanús eset a Chelsea büntetőterületén belül: Bergwijn esik el Chilwell szorításában, de a játékvezető egyből jelzi, ezért nem jár büntető.

53. perc:
most balról támad a Spurs, végül a centerezés után Aurier lő ballal, de ez a kísérlet pontatlan.

51. perc:
jelentjük, felébredt a Tottenham.

50. perc: MOST MEG REGUILÓN!
A jobb oldalon szövögetett támadás végén Aurier ad be, a túloldalon érkező spanyol lövését azonban kiüti Mendy!

49. perc: BERGWIJN!
Ez is jó támadás: Kovacic és Jorginho közül hámozza ki magát és a labdát, majd jobbal megcélozza a bal felső sarkot, de sokat téved.

48. perc:
Aurier vezetésével szép akciót vezet a jobb oldalon a Tottenham, de az elhárítás is dolgozik, így nincs helyzet a beadásból.

46. perc:
az első félidő történései fényében kicsit sem meglepő, hogy Harry Kane elment melegíteni.

46. perc: FOLYTATJUK!

45+2. perc: a szabadrúgásból nincs helyzet, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+2. perc:
Kovacic buktatja hátulról a kontrázó Lamelát, sárga lapot kap.

45+1. perc:
két perc lesz a ráadás.

45. perc:
Giroud kap egy hosszú, felívelt labdát, ám nem tudja jól lekészíteni az őt távolról kísérő csapattársnak.

43. perc:
Ndombelé állítja meg saját térfelén a gyors Chelsea-kontrát.

40. perc:
Hudson-Odoi fut versenyt Reguilónnal a jobb oldalon egy hosszú, magas átadás után, de lesről indul a Chelsea játékosa.

38. perc:
az elmúlt percekben a Spurs mutatott életjeleket, ám most ismét a Chelsea-nél az irányítás.

35. perc:
kis területen tartja meg a labdát a Tottenham az oldalvonal mellett, majd újrakezdi a támadásépítést. Ez olyannyira jól sikerül, hogy az akció végén Lamela meglepően üresen találja magát a tizenhatoson belül Aurier jobbról érkező passza után. Lő is a Spurs 11-ese, de Mendy résen van, és hárít.

32. perc:
Hudson-Odoi Reguilónnak pakol oda egy kisebb csomagot, újra a Spurs jöhet.

30. perc:
nagy labdát kap Hudson-Odoi a jobb oldalon, de elcsúszik, Wernernek továbbít, de inkább visszafordul a kapu közeléből a Chelsea.

29. perc:
Giroud lép oda a felezővonal közelében Ndombelének, szabadrúgás után folytathatja támadását a Spurs.

27. perc:
újabb ápolásra van szükség, közben Mourinho és Lampard vitatkoznak az oldalvonalnál.

26. perc:
lehet, hogy mégsem marad olyan sokáig Dier, nagyon nézegeti a lábát, míg az oldalvonalnál Davinson Sánchez készülődik.

25. perc:
Eric Dier marad a földön a lábát fájlalva, de némi ápolás után visszatér a pályára.

23. perc: Gedson Fernandes robog el Zouma előtt a labdával, a védő közbelép, majd szögletre ment. A Spurs játékosa szerint nem csak a labdát találta el a Chelsea játékosa, de a játékvezető határozott. Marad a szöglet az észak-londoniaknak.

21. perc:
ez a nyáron érkező német játékos első gólja tétmeccsen a Chelsea-ben.

19. perc: WERNER, VEZET A CHELSEA! Hazai labdavesztés után Azpilicueta megy el a jobbon, egy visszahúzós csellel elküldi gyufáért a becsúszó Reguilónt, majd visszagurít. A tizenhatos vonalánál Werner egy átvétel után, kissé jobbról, jobbal lő, a labda a bal alsóban köt ki. 0–1!

17. perc: ott a következő lehetőség is!
A behúzódó Hudson-Odoi érkezik az egyik védőről továbbpattanó bal oldali beadásra, de lövését magabiztosan védi Lloris.

15. perc: az első lövés!
Mount próbálkozik jobbal, balról, kb. 25 méterről, de kísérlete messzire elkerüli a kaput.

14. perc:
megint Dier van résen, miután Mount próbál meg lefordulni róla az oldalvonal mellett.

12. perc:
jó összjáték után Hudson-Odoi akciózik a jobb szélen, Dier érkezik meg tisztázni.

10. perc: átkerül a labda a Tottenhamhez, de csak rövid időre, inkább a Chelsea birtokolja a labdát. Eddig tapogatózást látunk, érdemi akciókhoz sajnos még nincs szerencsénk.

7. perc:
Lamela és Kovacic újfent találkoznak, a szereposztás hasonló. Újabb szabadrúgás.

5. perc:
Lamela rúg oda egyet a megiramodó Kovacicnak a középpályán, harsan is a síp.

3. perc:
Azpilicueta küld egy hosszú labdát keresztbe Werner felé – túlságosan is hosszan, jöhet a Tottenham.

2. perc: gyorsan elhaló Spurs-akció után a Chelsea ragadja magához a kezdeményezést.

1. perc: KEZDÜNK! A Tottenham indítja útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Tanítványával néz szembe a mester kedd este a Ligakupában: a Tottenhamet irányító José Mourinho korábban 2004-től 2007-ig, valamint 2013-tól 2014-ig dirigálta azt a Chelsea-t, amelyben éppen a ma már a délnyugat-londoniakat irányító Frank Lampard volt az egyik kulcsember.

A két fővárosi alakulat kétszer csapott össze egymással, mióta Lampard és Mourinho ül a kispadokon: mindkétszer a Chelsea diadalmaskodott. 2018-ban szintén a Ligakupában találkoztak a menedzserek, csak a portugál akkor még a Manchester Unitedet, míg Lampard a Derby Countyt irányította. Ekkor tizenegyesek után a Derby örülhetett.

Szon Hung Min combhajlító-sérülése miatt Mourinhónak sincs egyszerű dolga, de Lampardnak egy nem várt problémával is meg kell küzdenie. A hírek szerint a WBA elleni meccsen a szünetben lecserélt Marcos Alonso olyannyira kiakadt edzőjére, hogy durcásan fel sem ült a lelátóra, hanem egyből a csapatbuszra ment. Ettől meg a menedzser gurult be, aki állítólag már nem is számol a spanyol válogatott játékossal.

Ebben az idényben mindkét gárda a harmadik körben csatlakozott a küzdelmekhez. A Chelsea egy hatossal intézte el a Barnsleyt, azonban a Spurs le sem játszotta mérkőzését, ugyanis a Leyton Orient keretében annyi koronavírus-fertőzöttet találtak, hogy a csapat nem tudott kiállni a mérkőzésre.

A Soccerway adatai szerint a két csapat 148-szor futott össze eddig egymással. Az örökmérlegben a Chelsea áll jobban: 65 sikere mellé 48-szor kapott ki, és 35-ször játszott döntetlent a Spursszel.