A Wolverhampton a hajrában fordított hazai pályán a Chelsea ellen

VÉGH JÁNOSVÉGH JÁNOS
2020.12.15. 21:02
A hosszabbításban nyerte meg a meccset a Wolverhampton (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 13. fordulójában a Wolverhampton Wanderers hazai pályán 2–1-re legyőzte a Chelsea-t.

ANGOL PREMIER LEAGUE

13. FORDULÓ
WOLVERHAMPTON–CHELSEA 2–1
(0–0)
Molineux Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Stuart Atwell.
WOLVES: Rui Patrício – Boly, Coady, Szaisz – N. Semedo, Dendoncker (Otasowie, a szünetben.), Rúben Neves, Marcal – Pedro Neto, Fábio Silva (A. Traoré, 61.), Podence (Vitinha, 89.)
Menedzser:
Nuno Espíríto Santo
CHELSEA: Mendy – R. James, Zouma, Thiago Silva, Chilwell – Havertz (Kovacic, 71.), Kanté, Mount – Pulisic, Giroud (Abraham, 72.), Werner.
Menedzser:
Frank Lampard
Gólszerző: Podence (66.), Pedro Neto (90+5.), ill. Giroud (49.)

20. Sheffield United121115–21–161

Az Everton ellen elszenvedett vereséget követően mindenképpen javítani szeretett volna a Chelsea, amely Wolverhamptonba látogatott. Az első félidőben hiába alakított ki mezőnyfölényt és jó pár helyzetet Frank Lampard együttese, nem tudta eltalálni a kevesebbet támadó, ám veszélyesebben játszó hazaiak kapuját.

A szünet előtt nem sokkal Kurt Zouma előtt adódott hatalmas lehetőség: a francia közvetlen közelről fejelt kapu fölé.

A fordulást követően viszont már összejött a gól a Chelsea-nek, igaz, ehhez nagyban kellett Rui Patrício kapus segítsége is. Chillwell beadását követően Olivier Giroud kapásból a portugál kezei közé bombázott, aki egy pillanatra beejtette a labdát a kapuba, majd már a gólvonalon túlról húzta vissza azt. 0–1

A vendégvezetés nem törte le a hazaiakat, akiknek hat perc is elég lett volna az egyenlítéshez – feltéve, hogyFábio Silva nem lesről talál a kapuba. A félidő közepéhez érve viszont már összejött az „igazi” gól a „farkasoknak”, Daniel Podence gyönyörűen lőtt kapásból Mendy hálójába. 1–1

A Chelsea-t meglepte az egyenlítés, nehezen tudott mit kezdeni a vérszemet kapó hazaiakkal, akik több nagy helyzetet is kialakítottak.

A 81. percben a nagyon harciasan játszó Pedro Neto esett el a tizenhatoson belül, aki úgy vélte, James elrúgta a lábát, ám a VAR-vizsgálat megállapította: nem bántotta őt a londoniak védője.

Netónak ez sem szegte a kedvét és a 95. percben ő kapott egy kontratámadás során egy remek labdát, amivel kapura tört, majd megszerezte csapata győztes gólját. 2–1

A Wolverhampton ezzel két vereséget követően ismét nyerni tudott.

MÁSODIK FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet, összefoglalóval hamarosan jelentkezünk!

ÉS ÍGY LETT VÉGE! A WOLVERHAMPTON NAGY CSATÁBAN LEGYŐZTE A CHELSEA-T!

90+8. percPedro Neto majdnem duplázott! A hazaiak felszabadítását követően a portugál közelről lőtt Mendy kapuja fölé!

90+7. perc A Chelsea kapott egy végső esélyt az egyenlítésre, sorban két szögletet is rúghattak.

90+5. perc GÓÓÓL! MEGNYERI A WOLVERHAMPTON? Egy kontratámadást követően Pedro Neto talált a kapuba!

90+4. perc Nélson Semedo is besárgul!

90. perc Legalább öt perc lesz a hosszabbítás!

89. perc Az egyenlítő gól szerzőjét, Podence-t váltja Vitinha.

85. perc Kanté buktatta Netót, sárga lap!

81. perc Neto esett el a tizenhatoson belül, a „sértett” szerint James elrúgta a lábát, de a VAR-vizsgálat megállapította: nem bántotta őt a vendégek védője.

78. perc nagyon közel járt a fordításhoz a hazai csapat: Nélson Semedo közelről lőhetett, ám azt Boly blokkolni tudta, és végül felszabadított a vendégek védelme.

77. perc Bedobáshoz jutott a Wolves, Podence valósággal kitépte a labdát Chillwell kezéből, majd rögbibe illő lökdösődést követően be is dobta azt – sárga lapot kapott érte.

75. perc James távoli szabadrúgását könnyen védte Rui Patrício.

72. perc Giroud helyére pedig Abraham áll be.

71. perc Az első Chelsea-csere, Havertzet Kovacic váltja.

66. perc

OTT VAN AZ EGYENLÍTÉS! Daniel Podence gyönyörű kapáslövést vágott Mendy kapujába!

61. perc A második változtatás a hazaiaknál: Fábio Silva helyére Adama Traoré érkezik.

60. perc Mount rántotta le Otasowie-t, sárga lap a jutalma.

55. perc Egyenlíthetett volna a Wolverhampton, de Fábio Silva lesen volt, mielőtt átvette a labdát és a kapuba talált.

49. perc VEZET A CHELSEA! Chillwell beadását követően Olivier Giroud kapásból Rui Patrício kezei közé bombázott, a portugál kapus pedig egy pillanatra beejtette a labdát a kapuba, majd már a gólvonalon túlról húzta ki azt.

46. perc James nevéhez fűződik a második félidő első lövése, amely jócskán fölé ment. A Chelsea hiába alakított ki eddig jó pár helyzetet a mérkőzésen, még nem volt kapura lövése.

46. percMINDENKI A HELYÉN, FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

A Wolves cserélt egyet a szünetben, Dendoncker helyén Otasowie folytatja!

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc HOSSZABBÍTÁS NINCS, GÓL NÉLKÜL ÉR VÉGET AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc MI MARADT KI! Szögletet követően Zouma közelről, a felső lécet találta el!

41. perc Chillwell veszélyes lövését követően tisztáztak a védők.

33. perc Coady és Giroud ugrottak fel a hazai tizenhatoson belül, amikor a Wolves játékosának vétlenül a karját érte a labda. A VAR-vizsgálatot követően a játékvezető nem adott tizenegyest a Chelsea-nek.

31. perc Semedo is megpróbálta távolról bevenni a kaput, de a lelátóra bombázott.

25. perc Chilwell beadását Rui Patrício ki tudta bokszolni.

23. perc Neto eresztett el egy szép távoli lövést, Mendy nagyszerűen hárított.

20. perc Chillwell szögletét követően Giroud fejelt nem sokkal kapu fölé!

15. perc Pulisic beadását követően nagy kavarodás alakult ki a tizenhatoson belül, majd Havertz lőtt kapura, amit blokkolt a hazai védelem. A szögletet követően könnyen szabadított fel a Wolves.

11. perc Giroud kapott remek labdát a tizenhatoson belül, középre tartó passzát viszont sikerült lefülelnie Rui Patríciónak.

7. perc Coady próbálkozott messziről, a kapu jobb oldala mellé lőtt.

4. percPedro Neto szögletét követően Szaisz fejelt kapu fölé.

1. perc Stuart Atwell játékvezető a sípjába fúj, kezdődik a mérkőzés!

Mindkét csapat a hagyományos szerelésében – a Wolverhampton sárga-feketében, míg a Chelsea kék-fehérben – lép pályára.

A mérkőzést a hazaiak a 13., a vendégek az 5. helyről várják. Nuno Espíríto Santo együttese két forduló óta nyeretlen, míg a Chelsea idénybeli mindössze második vereségét szenvedte el legutóbbi találkozóján, az Everton ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Wolverhampton Wanderers–Chelsea mérkőzés online tudósításában, az angol Premier League 13. fordulójából!. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!