A sereghajtó Wolves legyőzte az éllovas Manchester Unitedot

2011.02.05. 20:30
Kevin Doyle góljával szakadt meg az MU 29 meccses veretlenségi sorozata (Fotó: Reuters)
Az angol Premier League hét végi fordulóját sereghajtóként váró Wolverhampton Wanderers egygólos hátrányból fordítva legyőzte az éllovas Manchester Unitedot, amelynek ezzel megszakadt tavaly április óta, 29 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata.

Az Arsenal délutáni pontvesztésének köszönhetően nagy lehetőséghez jutott a sereghajtó otthonában fellépő Manchester United: hét pontra növelhette előnyét az „ágyúsok” előtt. Csakhogy éppen a négygólos előnyt elherdáló Arsenal esete volt példa rá, hogy senki ellen sem lehet biztosra menni, és ebben a különleges fordulóban benne volt, hogy az utolsó meglepi az elsőt.

Az MU nagy lendülettel kezdett, megpróbálta lemásolni a tíz perc alatt háromgólos előnyt szerző Arsenal teljesítményét: Nani a harmadik percben a jobb oldalról befelé cselezte magát, majd kilenc méterről a kapu bal sarkába bombázott. 0–1

A szerdán a Boltontól egygólos vereséget szenvedő Wolves azonban nem hagyta magát, a 10. percben a kameruni George Elokobi pazar fejes góljával egyenlített, izgalmassá téve Mick McCarthy 100. Premier League-mérkőzését menedzserként. 1–1

A Wolves a továbbiakban is egyenlő ellenfélként küzdött, a tizenhatosán belül egyáltalán nem hagyott alkalmat az MU támadóinak arra, hogy biztos helyzetet dolgozzanak ki. Nani távoli lövésekkel próbálkozott, valamint beívelések utáni fejesekkel próbált meg veszélyeztetni a vendégcsapat.

Gólt azonban a Wolverhampton szerzett a 40. percben: Nenad Milijas oldalról elvégzett szabadrúgása után a középre ívelt labdára Elokobi és Kevin Doyle is rácsapott, s végül a csatár továbbította a kapuba. 2–1

FERGUSON CSALÓDOTT, DE BÜSZKE JÁTÉKOSAIRA
 „Mindnyájan csalódottak vagyunk, hosszú sorozat áll a hátunk mögött. A játékosok nagyon büszkévé tettek minket, de ma a második félidőben egyszerűen nem tudtuk felvenni a mérkőzés ritmusát.”

Ezzel veszélybe került az MU új rekordja, azaz sorozatban a 30. mérkőzés veretlenül. A fordulás után azonban elmaradt a nagy vendégroham, továbbra is állta a sarat a Wolves, sőt újabb helyzeteket dolgozott ki, nem követte el azt a hibát, hogy beálljon védekezni.

A második félidő derekára kezdett elfogyni az MU-játékosok türelme, Wayne Rooney nem tudta kendőzni csalódottságát, úgy lépett oda Ronald Zubarnak, hogy Michael Oliver játékvezető gondolkodás nélkül sárga lapot adott neki. Ekkor már beállt Dimitar Berbatov helyére Javier Hernández, akitől gólt remélhettek a „vörös ördögök” szurkolói. Persze a stadionban a többség éppen az ellenkezőjében bízott.

A United az utolsó tíz percnek is úgy vágott neki, hogy a második félidőben még nem volt ziccere, láthatóan szenvedtek a fehér mezesek, a szünetben beálló Paul Scholes és Darren Fletcher középen nemigen tudott lendületet vinni a játékba, inkább Giggs és Nani diktált a szélekről. A 85. percben Giggs beadását követően Scholes két kézzel próbálta meg a kapuba továbbítani a labdát, de nem járt sikerrel.

A hátralévő időben sem, a Chelsea elleni áprilisi kudarc óta először kikapott a Manchester United (a Wolves az Everton óta az első, amely egy idényen belül az MU-t és a Chelsea-t is legyőzte hazai pályán), és négy pont maradt az előnye az Arsenallal szemben.

A Wolves Mick McCarthy jubileumi meccsén bravúros győzelmet aratott, és pontszámban beérte a vasárnap egymás ellen játszó Birmingham City, West Ham United duót.

WOLVERHAMPTON–MANCHESTER UNITED 2–1

PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Wolverhampton–Manchester United 2–1 (Elokobi 10., Doyle 40., ill. Nani 3.)
KORÁBBI EREDMÉNYEK
Aston Villa–Fulham 2–2 (Pantsil 13. – öngól, Walker 72., ill. A. Johnson 52., C. Dempsey 78.)
Everton–Blackpool 5–3 (Saha 20., 47., 76., 84., Beckford 80., ill. Baptiste 37., Puncheon 62., C. Adam 65.)
Manchester City–West Bromwich 3–0 (Tévez 17., 22., 39. – az első és a harmadik 11-esből)
Newcastle–Arsenal 4–4 (Barton 69., 83. – mindkettő 11-esből, Best 75., Tioté 88., ill. Walcott 1., Djourou 3., Van Persie 10., 26.)
Tottenham–Bolton 2–1 (Van der Vaart 6. – 11-esből, Kranjcar 90., ill. Sturridge 55.)
Wigan–Blackburn 4–3 (McCarthy 35., 56., Rodallega 50., B. Watson 65. – 11-esből, ill. Roberts 23., C. Samba 58., Dunn 81. – 11-esből)
Stoke City–Sunderland 3–2 (Carew 32., Huth 83., 93., ill. Richardson 2., Gyan 48.)

1. Manchester United 25 15 9 1 55–24 +31  54
2. Arsenal 25 15 5 5 54–27 +27  50
3. Manchester City 26 14 7 5 42–22 +20  49
4. Chelsea 24 13 5 6 46–21 +25  44
5. Tottenham 25 12 8 5 35–27 +8  44
6. Sunderland 26 9 10 7 32–31 +1  37
7. Liverpool 25 10 5 10 33–31 +2  35
8. Bolton 26 8 9 9 36–37 –1  33