A remeklő David Luiz a Man. United után a Cityvel is végzett

2011.03.20. 17:00
David Luiz a manchesteriek réme lett a tavasszal (Fotó: Action Images)
A mezőny legjobbjának bizonyuló David Luiz és Ramires góljával 2–0-ra győzött a Chelsea a Manchester City ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A legnagyobb kérdés a rangadó előtt az volt, hogy a Chelsea-ben még gól nélkül álló – mellesleg a 27. születésnapját vasárnap ünneplő – Fernando Torres végre megtöri-e rossz sorozatát. A válasz 70 perc után jött: nem, mert az ismét csak szenvedő Torrest ekkor cserélte le Carlo Ancelotti, miután gyakorlatilag momentuma sem volt a mérkőzésen. Az angol átigazolási rekordért igazolt Torrest a közönség egy része füttyel búcsúztatta – a góltalansági szériának nem akar vége szakadni.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri az angol bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első félidőben eleinte a Chelsea rohamozott, a Manchester City játékosai inkább a védekezésre, illetve az esetleges ellentámadásokra koncentráltak. A félidő közepe táján már sokkal kiegyenlítettebbé vált a találkozó. Mindkét oldalon lendületes támadásokat vezettek, de a védelmek jól zártak, így az első félidőben nem esett gól. A hazaiak legveszélyesebb embere Salomon Kalou volt, aki rendre főszerepet vállalt az akciókban.

A kevés helyzetet hozó félidő legvitatottabb jelenete a 20. percre esett: erősen „véleményes" helyzetben Lescott kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, ám Chris Foy játékvezető nem látta, vagy nem ítélte meg szándékosnak az esetet, így nem mutatott a tizenegyespontra.

A második félidőt a Chelsea egy Malouda-helyzettel nyitotta, hátul a remekül játszó David Luiz tökéletesen kikapcsolta Edin Dzekót – így a londoni „kékek" magabiztosan építkezhettek. Ziccert azonban nem tudtak kidolgozni, így Carlo Ancelotti türelme a hajrára el is fogyott, jött a már említett pillanat: Torres le (Roman Abramovics elég komor arccal csóválta a fejét, ez alighanem a spanyol teljesítményének szólt), Drogba be, Anelka pedig Maloudát váltotta fel.

A 79. percig tartotta a 0–0-t a City (azért nem sokat tett, hogy 0–1 álljon az eredményjelzőn), ekkor azonban egy bal oldali szabadrúgásra David Luiz érkezett és szépen a hosszúba fejelt, Hart már csak bele tudott kapni a labdába – 1–0! A télen igazolt középhátvéd – aki a Benfica színeiben egy árva gólt nem szerzett a 2010–2011-es idényben – a Manchester United után a City ellen is kulcsfontosságú gólt szerzett.

Roberto Mancini a hajrára becserélte Adam Johnsont és a Dinamo Kijev elleni fegyelmezetlenségével a kispadot „kivívó" Mario Balotellit, a City viszont az új erőkkel sem tudott rákapcsolni, tulajdonképpen esélytelen volt az egyenlítésre. Lescott egy „fél helyzetig" ugyan eljutott, de ennél tovább nem, a Chelsea pedig a 92. percben, egy szép kontra után a kilépő Ramires góljával eldöntötte a mérkőzést

Chelsea többet tett a fontos győzelemért, és meg is szerezte azt a mezőny legjobbjának bizonyuló David Luiz és a szintén nagyon hasznos Ramires találatával – így megelőzte a Manchester Cityt, hátránya négy pont az Arsenallal és kilenc a listavezető Manchester Uniteddel szemben.

CHELSEA–MANCHESTER CITY 2–0

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött a japán földrengés áldozatai emlékére.

1. perc: a Chelsea kezdte a találkozót.

5. perc: egyelőre a mezőnyben folyik a játék, nem volt még helyzet.

6. perc: Yaya Touré lőtt élesen 18 méterről kissé balról, Cech elvetődve szépen védett.

10. perc: Dzeko rosszul vett le egy labdát. Passzolhatott is volna a tizenhatoson belül, mert tőle balra Yaya Touré tisztán várta a labdát.

13. perc: lendületes Chelsea-támadás végén Kalou, Ramires, majd Malouda volt a labda útja. Utóbbi lőtt, de Hart még éppen időben vetődött ki, hogy elérje és megkaparintsa a labdát.

15. perc: Ashley Cole lőtt 25 méterről erősen, de fölé.

17. perc: Lampard és Torres veszélyeztetett, de Kolarov a helyén volt, így nem lett belőle Chelsea.helyzet.

18. perc: némi passzolgatás után Lampard vállalkozott 19 méterről, nagyon mellé ment.

20. perc: Kalou beadásába Lescott kézel beleért a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt. Nincs büntető, pedig annak tűnt.

Óriási az iram. Egyelőre a Chelsea sokkal aktívabb, a City az ellentámadásokra épít, már amikor ki tud jönni a londoniak szorításából.

23. perc: Ramires ugratta volna ki Lampardot, de már későn, az asszisztens lest jelzett, jogosan.

25. perc: Milner ívelt középre, de Cech simán lehúzta a beadást.

26. perc: Milner kapott sárgát a Malouda elleni szabálytalankodásáért. Lampard a sorfalba lőtte a szabadot 26 méterről.

29. perc: Lampardnak egyelőre nem megy jól a célzás, 22 méterről csúnyán mellé lőtt.

34. perc: Kalou és Torres rohamozta meg a City kapuját, de De Jong még éppen időben visszért és szögletre mentett a már lőni készülő Torres elől.

42. perc: Malouda passzol Kalounak, aki remek helyzetben lőtt, de Hart védett.

44. perc: Kolarov lőtt erősen 20 méterről, David Luiz bevetődve hárított.

45+1. perc: egy perc hosszabbítás után vége az első félidőnek.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

A szünetben nem volt csere.

49. perc: Kolarov adott be veszélyesen balról, de Cech védett.

51. perc: Kalou kényszerítőzött Maloudával, utóbbi lőtt, de erőtlenül, Hartnak nem okozott gondot a védés.

53. perc: Terry és Richards összeütközött, ápolni kellett őket, de nincs baj, folytathatják.

58. perc: Dzeko próbálta meg átjátszani David Luizt, de a brazil védő szenzációsan oldotta meg feladatát. De Jong kapott sárgát, mert bántotta Torrest.

62. perc: Lampard beadását Ivanovics fejelte kapura veszélyesen, de Kompany blokkolt.

67. perc: Dzeko csúsztatott kapu mellé.

68. perc: Ramires kapott sárga lapot.

70. perc: Torres és Malouda ment le, Drogba és Anelka jött be. Torres nem sok vizet zavart.

Visszahúzódott a City, teljesen átadta a terepet a Chelsea-nek .

71. perc: Dzeko is besárgult.

77. perc: újabb Chelsea-csere. Kalou ment le, Jurij Zsirkov lép a helyébe.

79. perc: Vezet a Chelsea! David Luiz remekül csúsztatta kapuba fejjel Drogba baloldali szabadrúgását. 1–0

80. perc: Mario Balotelli is lehetőséget kap, az olasz Yaya Touré heyére jött be.

81. perc: Adam Johnson jött be James Milner helyére.

82. perc: Kolarov is sárga lapot kapott.

85. perc: Anelka lőtt 19 méterről, de nagyon mellé.

90. perc: Kolarov kapott sárgát, mert felrúgta Drogbát.

Négy percet hosszabbít a játékvezető.

91. perc: Dzeko fejelte le a labdát Lescott felé, de már nem tudott kapura fordulni, a védők tisztáztak.

92. perc: Ramires a második Chelsea-gólt is megszerezte! Szépen lefutotta a védőket, majd az elvetődő Hart mellett a kapu jobb oldalába helyezett. 2–0

94. perc: David Luiz is besárgult.

94. perc: vége a mérkőzésnek!