A Newcastle győzelemmel ünnepelte a feljutást

2010.04.05. 20:34
Nolan nagyszerű mozdulattal döntötte el a meccset (Fotó: Reuters)
Nem tudott győzni az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 42. fordulójában a Nottingham Forest. A korábbi kétszeres BEK-győztes Cardiff City elleni döntetlenje azt jelenti, hogy az este pályára lépő Newcastle United saját mérkőzése eredményétől függetlenül visszajutott az élvonalba.

A harmadik helyen álló Nottingham nem tudta kihasználni a West Bromwich Albion botlását (Gera Zoltán egykori csapata 1–1-et játszott a Watford vendégeként), és csak gól nélküli döntetlent ért el a Cardiff City ellen. A walesieknél nem kapott helyet a keretben a magyar válogatott sérült védője, Gyepes Gábor.

A két, egyaránt feljutásra pályázó csapat mérkőzésének utolsó perceit minden bizonnyal a Newcastle United szurkolói is lélegzetvisszafojtva figyelték, majd a lefújás után kezdhettek ünnepelni, ugyanis a Forest pontvesztésével a „szarkák" visszajutottak a Premier Leauge-be.

A Newcastle így gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen fogadta ma este a Sheffield Unitedet, bár Kádár Tamásék valószínűleg jó játékkal, és gólokkal szeretnék megörvendeztetni a St. James' Park közönségét.

A találkozón a magyar hátvéd végül nem kapott szerepet, a kispadról nézhette, ahogy társai fordítanak riválisuk ellen. A győzelmet érő gólt Kevin Nolan szerezte: a középpályás tíz méterről, nagyszerű mozdulattal, ollózva lőtt a vendégek kapujába.

A nagy múltú Newcastle United az előző szezonban esett ki az élvonalból, a „szarkák" akkor 34 pontot szerezve a 18. helyen zártak a bajnokságban. A szezon előtt az Anglia egyik legnépszerűbb klubjának számító Unitedet tartották a feljutás első számú esélyesének, és a csapat be is bizonyította erejét – jövőre tehát újra ott lesz a legjobbak között a Newcastle.

Ami a játéknap korábban rendezett mérkőzéseit illeti: Buzsáky Ákos és Priskin Tamás csapata, a Queens Park Rangers súlyos, 4–0-s vereséget szenvedett a Leicester City vendégeként. A találkozón a vendégek magyar válogatott középpályása az 55. percben áll be csereként, míg Priskint nem nevezték a mérkőzésre.

A Plymouth a sérült Tímár Krisztián nélkül a Middlesbrough-tól kapott ki 2–0-ra. A Peterborough csak döntetlent játszott a Barnsley ellen, ezzel az utolsó helyen álló csapat búcsúzott a másodosztálytól.

CHAMPIONSHIP
42. FORDULÓ
Newcastle United–Sheffield United 2–1 (Lövenkrands 45. – 11-esből, Nolan 73., ill. Cresswell 22.)