A Manchester United elintézte a West Hamet

2010.08.28. 20:26
A Manchester United magabiztosan, végig uralva a meccset 3–0-ra megverte a West Ham Unitedet a Premier League harmadik fordulójában az Old Traffordon.

Rooney szerzett vezetést az MU-nak (Fotó: Reuters)

A Manchester United az eddig nyeretlen, az Aston Villától és a Boltontól is három gólt kapó West Ham Uniteddel (a sérült Kurucz Péter nem szerepelt a vendégek keretében) csapott össze a Premier League szombat késő délutáni mérkőzésén az Old Traffordon.

A „vörös ördögök" már a 11. percben veszélyeztettek: Wayne Rooney tört a kapu irányába, és 18 méterről lövésre vállalkozott. A labda megpattant Robert Green előtt, de a kapus ezúttal nem követett el olyan hibát, mint a világbajnokságon, és hárított.

A 24. percben ismét az MU került helyzetbe: John O'Shea hosszú indítását Dimitar Berbatov sarkalta Nani elé, aki kapura lőtt, és a labda a lécet találta telibe.

A 32. percben aztán Paul Scholes Ryan Giggshez passzolt, akivel szemben a Manchester United korábbi játékosa, Jonathan Spector szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Rooney a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1–0

Sir Alex Ferguson csapata továbbra is uralta a játékot, előbb Darren Fletcher helyzeténél védett nagyot Green, majd Nani emelte át a West Ham kapusát, a labda nem sokkal a kapu fölé szállt.

A második félidőt még jobban kezdte az MU: Nani nagyszerű egyéni akció végén több vendégvédő gyűrűjében a kapu jobb oldalába lőtt. 2–0

A 69. percben aztán ismét betaláltak a hazaiak: gyönyörű akció végén született gól. O'Shea a jobb oldalról Nanihoz passzolt, aki remekül emelt Dimitar Berbatovhoz, és a bolgár támadó elvetődő mozdulattal a West Ham kapujába lőtt. 3–0