A Birmingham ellen nem megy a Liverpoolnak

2010.04.04. 18:02
Reina tehetetlen volt Ridgewell-lel szemben (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában a Liverpool 1–1-es döntetlent játszott a Birmingham vendégeként. Gera Zoltán gólpasszt adott, csapata, a Fulham 2–1-re megverte a Wigant.

A Liverpool háza táján még nem tettek le a Bajnokok Ligáját érő negyedik hely megszerzéséről, igaz, ehhez a „vörösök" már nem hibázhatnak – ráadásul riválisaik botlásában is reménykedniük kell. Rafa Benítez együttese vasárnap délután a Birmingham otthonában próbálta meg begyűjteni a három pontot, ami nem tűnt könnyű feladatnak.

Egyrészt a két csapat között mindössze három hely volt a különbség a tabellán (a Liverpool a hatodik, soros ellenfele a kilencedik helyről várta a mérkőzést), ráadásul a 2004 óta íródó Benítez-érában a „vörösök" még nem tudták legyőzni a Birminghamet. Az első félidőben kevés alkalommal forogtak veszélyben a kapuk, a Liverpool előtt adódott a nagyobb lehetőség, de Maxi Rodríguez a lécet találta telibe. Összességében azonban nem látszott a „vörösök" játékán, hogy komolyan gondolják a negyedik hely megszerzését.

A szünet után változott a kép: egy bal oldali szögletet követően a labda visszakerült Steven Gerrardhoz, aki remek csellel becsapta Lee Bowyert, majd a bal oldalról, az ötös magasságából gyönyörűen a hosszú sarokba csavarta a labdát. Igaz, a vendégdrukkerek sokáig nem örülhettek, mivel alig tíz perccel később Liam Ridgewell egyenlített.  A folytatásban már nem változott az állás, így a Liverpool ismét távolabb került a Bajnokok Ligájától...

BIRMINGHAM–LIVERPOOL 1–1

0–1, Gerrard

1–1, Ridgewell

A Gera Zoltánnal a kezdőcsapatban felálló Fulham a Wigan ellen lépett pályára, és a londoniak játékán érezni lehetett, hogy nem tudták teljesen kipihenni a hétközi, Wolfsburg elleni Európa-liga-mérkőzést.

A vendégek az első fél órát követően megszerezték a vezetést, méghozzá teljesen megérdemelten, hiszen addig is jobban játszottak. Egy jobb oldalról érkező beadást követően Marcelo Moreno készítette le a labdát lövésre Jason Scotlandnek, aki 16 méterről a rövid sarokba lőtt – igaz, a Fulham kapusa, Mark Schwarzer sem állt a helyzet magaslatán.

A szünet azonban jót tett a hazaiaknak: Gera Zoltán bal oldalról belőtt labdáját az AS Romától kölcsönkapott olasz csatár, Stefano Okaka Chuka juttatta a hálóba. Sőt néhány perccel később már vezetettek a hazaiak, miután Hangeland egy szögletet követően a vendégek kapujába fejelt, és mint később kiderült, ez a találat a londoniak győzelmét jelentette.

GERA GÓLPASSZA

Hét, sorozatban elért hazai győzelem után pontot vesztett az Everton a Goodison Parkban: David Moyes csapata 2–2-t játszott a kiesés elől menekülő West Ham Uniteddel.

A liverpooli kékek kétszer is vezetést szereztek, előbb Dinijar Biljaletgyinov talált be, majd – egy Howard által védett Mido-tizenegyes és Da Costa egyenlítése után – Yakubu Aiyegbeni pontos fejesével már 2–1 állt az eredményjelzőn a 85. percben. A WHU nem adta fel, és egy remek akció után Ilan egyenlített a 87. percben – fontos pontot szereztek a londoniak.

PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Birmingham–Liverpool 1–1 (Ridgewell 56., ill. Gerrard 47.)
Fulham–Wigan 2–1 (Okaka Chuka 47., Hangeland 58., ill. Scotland 34.)
Everton–West Ham United 2–2 (Biljaletgyinov 24., Yakubu 85., ill. Da Costa 60., Ilan 87.)