Túldobta a Dallast, 2–0-ra vezet a Warriors

GOBODICS TAMÁS (KEZDŐ5)GOBODICS TAMÁS (KEZDŐ5)
2022.05.21. 08:09
Nagyot játszott Curry és Looney is (Fotó: Getty Images)
Hiába volt már 19 pontos előnyben is a Mavericks, a GSW nem adta fel és az utolsó másfél negyedben megfordította az NBA nyugati döntőjének második meccsét.

Golden State Warriors–Dallas Mavericks 126–117

Az utolsó másfél negyed a Warriorsé lett. Sokáig úgy tűnt, hogy „megbostonozza" ellenfelét a Dallas és a keleti döntő második meccséhez hasonlóan itt is szétdobja kintről a hazaiakat a vendégcsapat. A Mavericks parádésan kezdett, az első negyed derekán már 23–8-ra vezetett és bedobott hat triplát, majd a második játékrészben tovébbi kilencet (!) tett ehhez hozzá Jason Kidd alakulata, döbbenetes formában tüzelt távolról – igaz, közben a GSW is úgy dobott, mintha nem lenne holnap, így „csak" 14 pont volt közte a nagyszünetben (58–72). A fordulás után eleinte kicsit kihűltek a csapatok, de aztán a Warriors bemelegedett és előhúzott egyet a legendás harmadik negyedeiből: 64.79 után egy 19–6-os rohamot vágott ki Steve Kerr alakulata és eltüntette a hátrányát, a negyedet 25–13-ra nyerte meg, majd a záró etap elején Otto Porter Jr. triplájával át is vette a vezetést, amit már nem adott vissza a Mavsnek. 92-92-nél volt utoljára egál az állás, majd itt egy 7-0-val meglógott a GSW és többször nem is nézett vissza, volt fontos triplája Draymond Greennek, lélekölő hármasa és zsákolása Klay Thompsonnak, Steph Curry pedig szép villanásokkal egymaga tíz pontot dobott az utolsó öt percben. A negyedik felvonás 43–32-es hazai sikere eldöntötte a küzdelmet, hiába vezetett két és fél negyeden keresztül magabiztosan (egy ponton 19 egységgel is) a Mavs, a Warriors bírta jobban a végét, így 2–0-s előnybe került a párharcban.

Pedig a Mavs most kirakott mindent. Támadásban szenzációsan játszott a Dallas, kezdve azzal, hogy a legutóbb levédekezett Luka Doncic most tarthatatlannak bizonyult: 42 pontot dobott 12/23-as mezőnymutatóval, 5/10 triplával és 13/15 büntetővel, leszedett öt lepattanót, kiosztott nyolc gólpasszt és három szerzett labdájára csak két eladott jutott. Ő is a meccs elején volt igazán pusztító, 18 pontos első negyedet produkált, de rá később is lehetett számítani, ha kosár kellett, ráadásul segítsége is akadt: Jalen Brunson 31 ponttal, 7 lepattanóval, 5 gólpasszal, és 5/7 triplával csillogott, Reggie Bullock 21 pontig és 6/10 hármasig jutott, csapatszinten pdeig 21/45-tel zártak távolról. Ez sem volt azonban elég, mert a Warriors is kiválóan célzott: a hazaiak „csak" 14 hármast küldtek a gyűrűbe 50%-kal, de összességében mezőnyből 56%-kal dobtak (a Mavs 47-tel), kiosztottak 33 gólpasszt és domináltak a festékben, ahol 62-30-ra verték meg ellenfelüket. Ebben nagy szerepe volt az első meccs után ismét remeklő Kevon Looney-nak, aki 21 ponttal, 10/14 jó dobással és 12 lepattanóval (ebből 5 támadó) járult hozzá ahhoz is, hogy 43-30-ra behúzzák a lepattanózást, így ezen a téren sorozatban másodszor is nagy fölényben legyenek. Mellette Curryt (32 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz, 6/10 tripla) és Jordan Poole-t (23 pont, 5 gólpassz, 7/10 mezőnyből) is ki kell emelnünk, de a 16-5-5-ös Andrew Wiggins, a 15-4-5-ös Klay Thompson és a 11-7-4-ét hibátlan dobásmutatóval hozó Otto Porter Jr. is említést érdemel. A Warriors ismét kollektív csapatjátékot mutatott be, ami túlragyogta a Mavs extra dobóformáját – meglátjuk, hogy Dallasban kihűlnek-e, megakadnak-e kicsit Curryék.