Őrült végjáték után a Los Angeles Rams nyerte meg az LVI. Super Bowlt

CSELŐTEI MÁRK, DÓCS ÁKOS, KOVÁCS SÁRACSELŐTEI MÁRK, DÓCS ÁKOS, KOVÁCS SÁRA
2022.02.13. 23:39
Aaron Donald és Matthew Stafford is először ért fel a csúcsra... (Fotó: Getty Images)
A Los Angeles Rams 23–20-ra legyőzte a Cincinnati Bengalst az LVI. Super Bowlon Los Angelesben, így hazai pályán nyerte meg a 2021–2022-es NFL-idény bajnoki címét.

AMERIKAI FUTBALL
NFL, SUPER BOWL
Los Angeles Rams
–Cincinnati Bengals 23–20 (7–3, 6–7, 3–10, 7–0)

Egyik csapat sem tudott igazán haladni az első támadósorozatában, majd az első negyed közepén Cooper Kupp villanása után a Los Angeles pillanatokon belül a vörös zónába került. Nem kellett sokat várni, máris megszületett az első pontszerzés: Odell Beckham Jr. ünnepelhetett 17 yardos TD-elkapása után. 7–0

A touchdown után két puntot láthattunk, majd végre a Bengals is mutatott valamit: Joe Burrow Ja'Marr Chase-nek osztott ki egy 46 yardos passzt. A látványos játék után nem tudott közelebb haladni a Bengals, maradt a mezőnygól. 7–3

Kezdtek beindulni a csapatok: a Rams két perc alatt végigment a pályán, s Cooper Kupp touchdownjával 13–3-as előnyre tett szert – az extra pont kimaradt. Az ohióiak nem illetődtek meg, a következő támadósorozatban azonnal TD-vel válaszoltak, Tee Higgins kapta el a tojást a célterületen belül egy trükkös játék után, a futó Joe Mixon passzából. 13–10

Az első félidő végén Stafford dobott egy interceptiönt, de a Bengals nem tudott élni a lehetőséggel. Jöhetett a félidő és vele együtt minden idők egyik legjobb halftime show-ja.

A szünet után a Los Angeles-i játékosok mintha az öltözőben maradtak volna. Az első játékból 75 yardos touchdownt ünnepelhetett a Bengals, megint Tee Higgins volt eredményes. 13–17

Ha ez nem lett volna elég, a következő támadójátékból azonnal eladta a labdát Stafford, a Cincinnati mezőnygólra váltotta a nagy hibát. 13–20

A harmadik negyed végén a hazaiak egy field goallal négy pontra csökkentették a hátrányukat. A második félidőben egyébként borzalmasan szenvedtek a támadósorok: a Ramsnél egyáltalán nem működött a futójáték, ráadásul Odell Beckham Jr. megsérült. A másik oldalon a Bengals támadófala képtelen volt megvédeni Joe Burrow-t.

A meccs utolsó játékrészében óriási puntháborút láthattunk, majd hat perccel a vége előtt a Ramsnél is érezték, hogy elképesztően fontos drive következik. Staffordéknak egy negyedik kísérletet is megcsináltak, és Cooper Kupp is egyre jobban elkapta a ritmust. A kétperces figyelmeztetés után már első és goallal jöhetett a Rams a Bengals nyolc yardosáról. Büntetésekkel közelebb lopózott a Los Angeles, s végül Stafford megtalálta Cooper Kuppot a sarokban – másfél perc maradt az órán, amikor 23–20-as Rams-előnyt mutatott az eredményjelző.

A Cincinnati Bengals egy utolsó rohamra készült, a félpályáig simán el is jutott. Ott azonban megakadtak Burrow-ék, 4. és 1-re pedig megérkezett Aaron Donald – a klasszis védő a földre vitte a fiatal tehetséget, ezzel a Los Angeles Rams hazai pályán megnyerte az 56. Super Bowlt.

A modul betöltése eltarthat néhány másodpercig...