Sima győzelemmel egyenlített a Warriors

Gobodics TamásGobodics Tamás
2022.06.06. 08:06
Stephen Curry 29 pontot vállalt, közülük tizenötöt a hárompontos vonalon kívülről (Fotó: Getty Images)
A harmadik negyedben remekeltek Steph Curryék és már 29 ponttal is vezettek a Boston ellen.

A harmadik negyedben nyerte meg a Golden State. A Boston kezdte jobban a találkozót, 16–9-re, majd 22–13-ra is vezetett az első játékrészben, majd a GSW sorozatban három labdabirtoklásból dobott triplát és eltüntette a hátrányát, ami ilyen szintre már nem is nőtt vissza az este folyamán. A második játékrészben már sikeresebben dolgoztak a védekezések és szorosan alakult a küzdelem, végül a Warriors vezetett két ponttal a nagyszünetben, az igazi robbantást viszont jó szokása szerint ismét a harmadik negyedben produkálta Steve Kerr legénysége. A vendéglátók előbb tovább emeltek a védekezés intenzitásán és 52–52 után egy 13–2-es futással állva hagyták a Celticset (Steph Curry és Klay Thompson 10 pontot vállalt ebből), majd a bostoni válasz (két tripla) után támadásban is beélesítették az ágyúkat: előbb Porter Jr. talált be távolról, aztán Curry egymás után kétszer is jó hármast küldött a gyűrűbe, végül jött Jordan Poole előbb egy „csak” szép triplával, majd az utolsó másodpercben egy félpályással – az is beesett, így 68–62 után egy 19–2-t rohant a GSW és eldöntötte a küzdelmet. Itt húsz pont fölé nőtt a hazai előny, majd a záró etap elején tovább hízott a különbség és 95–66 után már tulajdonképpen lezárult az este, jöhettek a cserék – bár a Celtics sokat kozmetikázott a végeredményen, de ez igazából nem számított sehova. A 35–14-es harmadik negyed és főleg annak utolsó bő négy perce döntőnek bizonyult, így 1–1-re alakította a párharc állását a nyugati bajnok, de az első két meccs után összességében mégis a Boston lehet elégedettebb, hiszen elvette a pályaelőnyt.

Gyengén dobott a Celtics. Az első meccsen látott ihletett dobóforma nyomtalanul eltűnt a Bostonnál, a mérkőzés első felében is inkább a GSW védekezési elcsúszásaiból tudott alkotni a vendég együttes, több teljesen üres, kényelmes triplába is beleállhatott a társaság. A második félidőben viszont már ezek sem igazán voltak meg és az egész támadójáték lelassult, küszködősebbé vált, a legutóbb parádézó Al Horford például két ponttal és 1/4-es mezőnymutatóval zárt, de Robert Williams III és ami még meglepőbb, Marcus Smart is csak egyetlen mezőnykosarat tett hozzá. Derrick White-nak akadtak villanásai, de most Jaylen Brown sem játszott jól (17 pont 17 dobásból), úgyhogy bár a legutóbb szenvedő Jayson Tatum most villogott (28 pont, 6/9 tripla), de összességében lefulladt a bostoni gépezet. Csapatszinten egyébként most is bedobtak 15 triplát 40.5 százalékkal de egyrészt eladtak 19 labdát, másrészt az első meccs remeklése után most simán, 40-24-re kikaptak a festékben, ez volt az igazi kulcs – így csak 35 százalékkal dobták a kétpontosokat és összességében 37.5 százalékkal céloztak mezőnyből. A Golden State-nél Steph Curry három negyed alatt beszórt 29 pontot és vele abszolút nem tudott mit kezdeni a Celtics, ő volt a mérkőzés legjobbja, de rajta kívül igazából csak az utolsó másfél negyedre felébredő, 5/9 triplát bedobó Jordan Poole-t, valamint a 6/6 dobását a gyűrűbe küldő Kevon Looney-t emelhetjük ki – Klay Thompson nagyon nem találta a berendezést (11 pont, 4/19 mezőnyből), Andrew Wiggins is gyengén dobott, Draymond Greennek összesen három dobás jutott és a legutóbb villogó Porternek is be kellett érnie egyetlen mezőnykísérlettel. A gyűrű közeli remeklés és a 15 labdaszerzés viszont győzelmet ért, így azzal a tudattal utazhatnak el Bostonba Curryék, hogy ott a kettőből egyet kell nyerniük a legutóbbi vereség kijavításához.

A Warriors legjobb dobói:Curry 29/15, Poole 17/15, Looney 12
A Celtics legjobb dobói:Tatum 28/18, Brown 17/9, White 12/6