NHL: kilencet ütött a Florida a Columbusnak, idegenben nyert a Toronto

SZ. R.SZ. R.
2022.01.16. 09:36
A Florida a Columbust sem kímélte (Fotó: Getty Images)
A Florida Panthers 9–2-re ütötte ki otthon a Columbus Blue Jackets együttesét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A Toronto 11 gólos mérkőzésen 6–5-re nyert a St. Louis Blues otthonában.

A Dallas Stars elleni 7–1-es győzelmet követően a Columbus Blue Jackets ellen kilenc gólig jutott, és 9–2-re nyert a Florida Panthers. A Keleti konferencia éllovasa sorozatban a negyedik mérkőzését nyerte meg – ebből hármat a rendes játékidőben abszolvált.

Hátrányból diadalmaskodott6–5-re a Toronto Maple Leafs a St. Louis Blues otthonában. A házigazda már 3:58-nál vezetett, azonban 9:27-nél már a vendégek javára volt3–1 az állás. A második harmadot aztán a Blues húzta be 3–1-re, az utolsó felvonás elején pedig előnybe is került, de a Maple Leafs fordított és győzött.

A Detroit Red Wings a Buffalo Sabrest (4–0), a Chicago Blackhawks az Anaheim Ducksot (3–0), míg a Colorado Avalanche az Arizona Coyotesot (5–0) nullázta le a játéknapon.