NHL: harmadjára simán ment, a Knights egy lépésre van a döntőtől

K. B.K. B.
2023.05.24. 08:47
Adin Hill mellett nem lehetett átjuttatni a korongot (Fotó: Gett Images)
A hosszabbításban elért két győzelem után ezúttal 4–0-ra diadalmaskodott a Vegas Golden Knights a Dallas Stars otthonában az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) elődöntőjében, így összesítésben már 3–0-ra vezet.

A Vegas már az első harmadban három gólt lőtt, előnyét a második játékrészben eggyel tovább növelte, s erre riválisának egyáltalán nem volt válasza a folytatásban. Ehhez nagyban hozzájárult a vendégek kapusa, Adin Hill is, aki 34 (!) védést mutatott be a 4–0-val véget érő mérkőzésen. A Stanley-kupa 1893 óta íródó históriájában 106 alkalommal volt példa arra, hogy valaki ennyiszer – vagy ennél többször – hárít egy összecsapáson.

A Vegas Golden Knights 3–0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban. A Keleti főcsoport döntőjén a Florida Panthers ugyanilyen arányban vezet a Carolina Hurricanesszel szemben.

NHL
RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-DÖNTŐ
NYUGATI FŐCSOPORT
Dallas Stars–Vegas Golden Knights 0–4 (0–3, 0–1, 0–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Vegas Golden Knights javára.