NHL: gálázott a Golden Knights a döntő második meccsén – videók

2023.06.06. 06:59
Könnyedén nyerte a Stanley-kupa-döntő második meccsét a Golden Knights (Fotó: Getty Images)
A három góllal megnyert első mérkőzés után a másodikon még simábban, 7–2-re győzött a Vegas Golden Knights a Florida Panthers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nagydöntőjében, így a nevadaiak 2–0-ra vezetnek az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

A Vegas Golden Knights első gólját ezúttal is Jonathan Marchessault szerezte egy emberelőnyös helyzetet kihasználva, de az első meccsen ez az egyenlítésre volt elég, most viszont már hét perc után vezettek a hazaiak, akik a felvonás végén Alex Martinez, majd a második harmad elején Nicolas Roy és Brett Howden góljaival már 4–0-ra húztak el.

A harmadik harmadban ugyan Anton Lundell mindössze 14 másodperc után szépített a Panthersnek, de erre Marchessault második gólja mellett Mike Amadio is válaszolt, az utolsó tíz percben pedig hiába volt eredményes Matthew Tkachuk is, a 7–2-es hazai sikert a második – ezúttal előnyös – góljával Howden alakította ki.

A Panthers az idegenben elveszített két mérkőzés után pénteken hazai pályán javíthat.

NHL, RÁJÁTSZÁS
STANLEY-KUPA-DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Vegas Golden Knights–Florida Panthers 7–2
(2–0, 2–0, 3–2)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Vegas Golden Knights javára