NHL: fordított a Pittsburgh, Malkin szerezte a győztes gólt

2017.11.02. 07:44
A címvédő Pittsburgh Penguins hátrányból felállva 3–2-re legyőzte idegenben az Edmonton Oilerst az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A vendégek győztes gólját a harmadik harmad közepén Jevgenyij Malkin szerezte emberelőnyből.

Az orosz klasszis előtt a hazaiaknál Ryan Nugent-Hopkins is betalált, aki századik alkalommal volt eredményes az NHL-ben. A Pittsburgh idegenben három vereség után először nyert, és jelenleg a Keleti főcsoport harmadik helyén áll. A második a New Jersey Devils, amely 2–0-s győzelmet aratott a Vancouver Canucks otthonában.New Jersey Devils, amely 2–0-s győzelmet aratott a Vancouver Canucks otthonában.

A Chicago Blackhawks a második játékrész közepén alapozta meg a Philadelphia Flyers elleni sikerét (3–0), amikor 20 másodperc alatt kétszer is bevette a vendégek kapuját, míg a San Jose Sharks magabiztosan nyert a Nashville Predators ellen (4–1), így egymást követő ötödik meccsén a negyedik győzelmét aratta.