NHL: főcsoportdöntős a Vegas Golden Knights! – videók

D. S. B.D. S. B.
2023.05.15. 07:59
Főcsoportdöntőbe jutott a Vegas Golden Knights (Fotó: Getty Images)
Várja ellenfelét a Nyugati főcsoport döntőjében a Vegas Golden Knights, miután az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) főcsoport-elődöntőjének hatodik meccsén 5–2-re megverte az Edmonton Oilerst, így a párharcban 4–2-re diadalmaskodott.

Bár jól kezdte a meccset az alapszakaszban a Nyugati főcsoportot megnyerő Golden Knights, hiszen Reilly Smith révén már 24 másodperc után vezetett, erre hamar válaszoltak Connor McDavidék, akik alig fél perccel később egyenlítettek, majd kevesebb mint két perc múlva már a vezetést is megszerezték.

A második harmad viszont egyértelműen a Vegasé volt, amely Jonathan Marchessault klasszikus mesterhármasával 4–2-re lépett meg.

A végjátékban támadott a zárkózásért és az esetleges egyenlítésért az Oilers, de ez megbosszulta magát, az 5–2-es végeredményt William Karlsson üres kapura szerzett gólja alakította ki.

A Vegas az idegenbeli sikerrel 4–2-re nyerte meg az Edmonton elleni főcsoport-elődöntőt, a konferencia fináléjában pedig a Dallas Stars–Seattle Kraken párharc győztesével csap össze.

NHL
RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS
NYUGATI KONFERENCIA
Edmonton Oilers–Vegas Golden Knights 2–5 (2–1, 0–3, 0–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcának végeredménye: 4–2 a Vegas Golden Knights javára

Dallas Stars–Seattle Kraken (3–3)
A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

A RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓS PÁRHARCAINAK EREDMÉNYEI

Toronto Maple Leafs–Tampa Bay Lightning 4–2 – a Toronto Maple Leafs továbbjutott
Boston Bruins–Florida Panthers 3–4 – a Florida Panthers továbbjutott
Carolina Hurricanes–New York Islanders 4–2 – a Carolina Hurricanes továbbjutott
New Jersey Devils–New York Rangers 4–3 – a New Jersey Devils továbbjutott
Vegas Golden Knights–Winnipeg Jets 4–1 – a Vegas Golden Knights továbbjutott
Edmonton Oilers–Los Angeles Kings 4–2 – az Edmonton Oilers továbbjutott
Dallas Stars–Minnesota Wild 4–2 – a Dallas Stars továbbjutott
Colorado Avalanche–Seattle Kraken 3–4 – a Seattle Kraken továbbjutott
A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartottak.