NHL: egygólos meccsen szakadt meg a nagy győzelmi széria

2018.12.10. 07:57
Koskinen és McDavid, az Oilers győzelmének két kovácsa (Fotó: Edmonton Oilers Twitter)
Megszakadt a Nyugati főcsoportot vezető Calgary Flames győzelmi sorozata az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL): az ötös szériából érkező Flames 1–0-ra kikapott az Edmonton Oilers vendégeként hétfő hajnalban.

A kanadai rangadó egyetlen gólját a csapatkapitány Connor McDavid ütötte az első harmadban. Mikko Koskinen 24 lövést hárított az Oilersben, amely sorozatban harmadszor nyert, míg hazai jégen az egymást követő ötödik mérkőzésén győzött.

Az Anaheim háromszor állt vesztésre a New Jersey ellen (0–1, 2–3, 3–4), az utolsó perc kezdetén viszont már vezetett – győznie ellenben csak szétlövésben sikerült… Ondrej Kase egy góllal és két assziszttal járult hozzá a fordulatos meccs megnyeréséhez.

Hiába hárított karriercsúcsot érő 42 lövést Mike McKenna az Ottawa kapujában, Torey Krug ráadásbeli góljával a Boston legyőzte a csapatát. Késhegyre menő küzdelem zajlott Chicagóban is, ahol Tomás Tatar 1:17 perccel a végső dudaszó előtt ütötte be a Montreal győztes gólját. A vendégek hármas sikerszériában vannak.

Jól halad a Vegas is, amely a nyolcadikat nyerte meg a legutóbbi tíz meccséből. A Vancouver Elias Pettersson (egy gól, négy assziszt) és Brock Boeser (mesterhármas) vezérletével kiütéses győzelmet aratott a St. Louis vendégeként, és nem kímélte ellenfelét a lendületben lévő Winnipeg sem (hat meccs, öt győzelem), amelyben Mark Scheifele három gólt is előkészített.