NHL: a Vegas nyerte a Montreal elleni elődöntő első felvonását

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.06.15. 09:39
A Vegas szerezte meg a vezetést (Fotó: Getty Images)
A Vegas Golden Knights 4–1-re nyert a Montreal Canadiens ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásában, az elődöntős párharc nyitányán.

A hazaiaknál három hátvéd, Shea Theodore, Alec Martinez és Nick Holden is gólt szerzett. Az NHL történetében korábban csak egyszer fordult elő, hogy egy főcsoport-elődöntő, vagy -döntő egyik mérkőzésén három különböző védő is betalált egy csapatban: 1991-ben a Pittsburgh Penguinsben Larry Murphy, Paul Stanton és Ulf Samuelsson volt eredményes.

A Montrealnak – amely 464 nap után léphetett újra jégre az Egyesült Államokban – egy hosszú sorozata szakadt meg, 447 perc és 8 másodperc után került újra hátrányba a playoffban. Ez minden idők második leghosszabb ilyen szériája, a rekordot az 1960-as Canadiens tartja 488 perccel és 38 másodperccel.

NHL RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Vegas Golden Knights–Montreal Canadiens 4–1
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1–0, a Vegas Golden Knights javára.