NHL: a Philadelphia és a Colorado életben maradt

2018.04.21. 07:28
Sean Couturier volt a Flyers hőse
A Philadelphia Flyers 4–2-re legyőzte a címvédő Pittsburgh Penguinst az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásában, ezzel 3–2-re szépített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

A pittsburghi meccsen a sorsdöntő gólt 2–2-es állásnál, 1:15 perccel a vége előtt Sean Couturier lőtte, aki sérülés miatt kihagyta a párharc negyedik mérkőzését. A Philly hazai pályán harcolhatja ki a mindent eldöntő hetedik összecsapást.

A PINGVINEKNEK MÉG LESZ EGY PHILADELPHIAI TÚRÁJUK

A Philadelphiához hasonlóan a Colorado Avalanche is megőrizte esélyét a továbbjutásra, mivel 2–1-re nyert a Nashville Predators otthonában. A Colorado győztes gólját Sven Andrighetto szerezte 1:28-cal a vége előtt. A párharc során először kezdett Andrew Hammond az Avalanche kapujában, és 44 védéssel bőven rászolgált a bizalomra.

Ez utóbbi párharc győztesére a Winnipeg Jets vár a Nyugati főcsoport elődöntőjében, ugyanis a kanadai csapat 5–0-ra nyert a Minnesota Wild ellen, így 4–1-gyel továbblépett.

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
Pittsburgh Penguins–Philadelphia Flyers 2–4

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Pittsburgh javára

NYUGATI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉSEK
Winnipeg Jets–Minnesota Wild 5–0

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Winnipeg javára

Nashville Predators–Colorado Avalanche 1–2
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Nashville javára