NHL: a Maple Leafs kiütéssel egyenlített a Lightning ellen – videók

D. S. B.D. S. B.
2023.04.21. 07:35
A Toronto Maple Leafs remek egyéni teljesítményeknek köszönhetően 7–2-es sikerrel egyenlítette ki a Tampa Bay Lightning elleni csatáját az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának magyar idő szerinti pénteki játéknapján, így 1–1-re áll az egyik fél negyedik győzelméig tartó nyolcaddöntős párharc. A címvédő Colorado Avalanche a Seattle Kraken, a Nyugati főcsoportot megnyerő Vegas Golden Knights a Winnipeg Jets elleni hazai sikerrel egyenlített, míg a New York Rangers 5–1-re győzött a New Jersey Devils ellen idegenben, s 2–0-ra növelte előnyét.

John Tavares mesterhármassal vette ki a részét a Maple Leafs egyenlítéséből (Fotó: Getty Images)

A Keleti főcsoportban a Toronto Maple Leafs a négy gólpasszt jegyző Morgan Rielly, a mesterhármasig jutó John Tavares és a két gólja mellett még egyet előkészítő Mitchell Marner vezérletével 7–2-es győzelemmel vágott vissza a Tampa Bay Lightningnak az első meccsen elszenvedett 7–3-as vereségért, míg a New York Rangers hátrányból győzte le idegenben 5–1-re a New Jersey Devilst, s 2–0-ra növelve előnyét az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

MITCH MARNER MÁR 47 MÁSODPERC UTÁN BETALÁLT

EZZEL A TARASZENKO-GÓLLAL EGYENLÍTETT A RANGERS

A Nyugati konferenciában a Colorado Avalanche kiegyenlítette a Seattle Kraken elleni párharcát, miután az első harmadban kapott két gólját a másodikban mindössze 48 másodperc alatt ledolgozta, majd a harmadikban Devon Toews góljával nyert 3–2-re. A főcsoportot megnyerő Vegas Golden Knights pedig fordulatos első két játékrész után a harmadikban három gólt lőtt a Winnipeg Jets ellen, kiegyenlítve a párharcot.

MÉG A PLEXI IS MAJDNEM ÖSSZETÖRT, ÚGY ÖRÜLTEK MARK STONE MÁSODIK GÓLJÁNAK LAS VEGASBAN

New Jersey Devils–New York Rangers 1–5
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a New York Rangers javára